https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2019-12-11 21:18:29

Jest ostateczna decyzja w sprawie JKS-u Jarosław. Klub może stracić licencję na grę w IV lidze!

JKS Jarosław został ukarany odjęciem 4 punktów. Podkarpacki ZPN nałożył także na klub nadzór finansowe (fot. mapio.net)
JKS Jarosław został ukarany odjęciem 4 punktów. Podkarpacki ZPN nałożył także na klub nadzór finansowe (fot. mapio.net)
Komisja Licencyjna Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej podjęła decyzję w sprawie ukarania JKS-u Jarosław za zaległości finansowe. Dziś oficjalne pismo w tej sprawie zostało doręczone do klubu.

Przypomnijmy. Końcem listopada Komisja ds. Licencji Klubowych Podkarpackiego ZPN nałożyła na JKS Jarosław karę odjęcia pięciu punktów za przeterminowane zobowiązania wobec były zawodników.
 
W razie brakuje uregulowania zaległości do końca roku jarosławskiemu klubowi groziło nawet widmo zawieszenia licencji na grę w 4 lidze podkarpackiej.
 
Z decyzją tą nie zgadzali się działacze JKS-u Jarosław, którzy postawnowili złożyć odwołanie. Tak też uczynili.
 
- Zrealizowaliśmy postanowiania Komisji Licencyjnej z dnia 22 sierpnia. Napisaliśmy stosowne odwołanie, czekamy na jego rozpatrzenie odnośnie naszej sytuacji. Staramy się znaleźć rozwiązania, które pozwolą nam na dalsze uczestniczenie w rozgrywkach 4 ligi podkarpackiej - powiedział nam wtedy Michał Cebula wiceprezes JKS-u Jarosław.
 
Jaka jest decyzja podkarpackiego związku w tej sprawie? Niestety niekorzystna dla klubu. Działacze JKS-u Jarosław muszą spłacić zaległości wobec zawodników do 31 grudnia 2019 roku, w innym przypadku licencja klubu na grę w 4 lidze podkarpackiej zostanie zawieszona.
 
Ostatecznie jarosławski klub został ukarany odjęciem nie pięciu, a czterech puntów z ligowej tabeli. Nadzór finansowy został utrzymany, co oznacza, że JKS Jarosław nie ma już miejsca na błędy i do końca roku musi uregulować wszystkie zaległości.
 
Sprawę potwierdził na Twitterze rzecznik prasowy Podkarpackiego ZPN Sławomir Ferenc.
 

Tabela 4 ligi podkarpackiej po uwzględnieniu kary dla JKS-u Jarosław:

 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij