https://www.dikyspray.pl/


2019-12-12 11:09:00

Która podkarpacka strzelba powędruje do Koziego Grodu?

Kto w zimie powędruje na Lubelszczyznę z Podkarpacia? (fot. Motor Lublin)
Kto w zimie powędruje na Lubelszczyznę z Podkarpacia? (fot. Motor Lublin)
Koniec rundy zazwyczaj daje do myślenia sternikom klubów. Zmiany są zawsze nieuniknione, a największe zapotrzebowanie jest na tych z przodu.
 
Motor Lublin od lat bezskutecznie stara się wrócić na szczebel centralny. Żółto-biało-niebieskim w trzeciej lidze mija już piąty rok i w końcu będą chcieli się z niej wygrzebać. Często ten poziom brutalnie weryfikuje plany, wobec czego sternicy klubu z ulicy Stadionowej 10 zamierzają zmniejszyć ryzyko niepowodzenia.
 
Władze ekipy z Koziego Grodu coraz uważniej spoglądają na województwo Podkarpackie, a konkretnie na miasta Rzeszów i Tarnobrzeg. Tam aktualnie królują strzelby, które byłyby zbawieniem dla niejednego klubu nawet na szczeblu centralnym.
 
Jak poinformował twitterowy użytkownik JayJay, wzrok włodarzy Motoru jest skierowany na Krzysztofa Ropskiego oraz Tomasza Płonkę. Wobec tego drugiego może być łatwiej, bowiem Stal Rzeszów umieściła napastnika na liście transferowej.
 
O popularnego "Ropę" może być jednak trudniej. 23-latek po spadku przeżywa drugą młodośc i strzela jak najęty, wobec czego wzbudza zainteresowanie innych klubów. Biorąc pod uwagę fakt, że napastnika szuka każdy, to nie zdziwiły by nas oferty nawet z Fortuna 1 ligi.
 
Za wychowankiem Tuchovii Tuchów przemawia także wiek. Młody, strzela, drużna walczy o awans, same zalety. Inwestycja wręcz idealna. Pytanie tylko czy sam zawodnik chce przeprowadzki. Siarka nadal ma duże szanse na awans. Ponadto czy jest sens w takim razie zmienić klub i zostać w lidze?
 
Jak pisaliśmy, dużo łatwiej może być o pozyskanie Tomasza Płonki. Ten zawodnik udowodnił że na poziomie trzecioligowym, jest to maszyna do zdobywania bramek. Wszelkie statystyki to potwierdzają, a sezon zawsze kończył z dwucyfrówką.
 
Nie wiemy jednak co siedzi w głowach działaczy Motoru. Jedno jest pewne, klub marzy o drugiej lidze, a więc w zimie możemy spodziewać się wzmocnień. Która podkarpacka strzelba powędruje do Lublina? Faworytów wydaje się dwóch, choć po żółto-biało-niebieskich można się każdej bomby spodziewać.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

Kibic 2019-12-12 11:22:38 4 0

Płonka powrót do Izolatora

~anonim 2019-12-12 17:05:38 0 2

Ropski ma ofertę z STW podobno

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij