https://www.dikyspray.pl/


2019-12-08 18:31:11

Księżak Łowicz pokonał Miasto Szkła Krosno

Krośnianie byli o krok od wygranej (fot. Dariusz Błażejowski)
Krośnianie byli o krok od wygranej (fot. Dariusz Błażejowski)
Podopieczni Marcina Radomskiego na Podkarpacie wrócili w nienajlepszych humorach. Wygrana na wyjeździe była po raz kolejny o włos.
 
Mecz nienajlepiej rozpoczął się dla Miasta Szkła Krosno, które od początku musiało gonić wynik. Księżak Łowicz wypracował sobie przewagę, jednak po chwili to drużyna z Podkarpacia zaczęła odrabiać straty, aż w końcu zaczęła prowadzić.
 
Niestety radość krośnian trwała krótko, bowiem po chwili miejscowi prowadzili już pięcioma punktami i z taką przewagą schodzili na krótką przerwę. Zespół dowodzony przez Marcina Radomskiego nie zamierzał się poddawać i cały czas próbował się zbliżyć do drużyny z Łowicza.
 
To mu się udało, bowiem na dwie i półminuty przed końcem drugiej kwarty był remis. Niestety, powtórzyła się sytuacja z pierwszej części meczu, bowiem wtedy Miasto Szkła Krosno wprawdzie doskoczyło, ale po chwili znowu Księżak prowadizł piecioma punktami.
 
Spotkanie po przerwie było nadal wyrównane i przyjezdni cały czas liczyli na korzystny rezultat w nim. Podopieczni Marcina Radomskiego wyciągnęli wnioski z poprzednich kwart i w końcu na przerwę schodzili prowadząc. Na dwie sekundy przed końcem, celnie z wyskoku rzucił Dariusz Oczkowicz.
 
To nie spodobało się gospodarzom, którzy postanowili zagrac va banque. Krośnianie musieli uważać, jednak wynik cały czas utrzymywał się na styku. Ostatnie dwie minuty należały już jednak do miejscowych, a drużyna dowodzona przez Michała Spychałę, właśnie w tym czasie ustaliła wynik meczu.
 
KS Księżak Łowicz - Miasto Szkła Krosno 90-86 (30-25, 20-20, 19-25, 21-16)
 
KS Księżak Łowicz: Samsonowicz 6, Dudek, Robak 16, Stopierzyński 15, Gładki, Włuczyński, , Grod 10, Tradecki 6, Świderski 0, Kobus 22, Czyż 5, Ratajczak 10
 
Miasto Szkła Krosno: Oczkowicz 11, Ciesielski 3, Smarzy, Spała 11, Czujkowski 14, Śpica 7, Ziółko, Dymała 32, Sadło 5, Walciszewski 0, Żmudzki 3, Kasiński 0
 
Sędziowali: Jacek Litawa, Cezary Kurowski, Mateusz Kryśko
 
Komisarz: Andrzej Karwowski

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij