https://www.dikyspray.pl/


2019-11-11 10:55:16

AZS PWSTE Jarosław pokonał na własnym parkiecie MCKiS Jaworzno

Jarosławianie uratowali honor podkarpackich ekip na szczeblu centralnym (fot. Artur Gawle)
Jarosławianie uratowali honor podkarpackich ekip na szczeblu centralnym (fot. Artur Gawle)
Jarosławianie uratowali honor zespołów podkarpackich szczebla centralnego. Zespół Tomasza Fortuny bez problemów pokonał ekipę z Jaworzna.
 
Początek spotkania był dość wyrównany, choć jako pierwsza punkty zdobyła drużyna MCKiS JaworznoAZS PWSTE Jarosław nie zamierzał być dłużny i dzielnie dotrzymywał kroku, utrzymując odpowiedni dystans.
 
Gospodarze gonili wynik, aż w końcu to jarosławianie wyszli na prowadzenie. Od tej pory akademicy zacżęli się rozkręcać, jednak to zespół z Jaworzna lepiej punktował i po pierwszej kwarcie skromnie prowadził w hali MOSiR im. Burmistrza Adlofa Dietziusa.
 
Mecz był cały czas na styku, a podopieczni Tomasza Fortuny cały czas szukali możliwości doskoczenia i to im się udało. Miejscowi postanowili to wykorzystać i odskoczyli rywalom na pięć punktów, wobec czego w lepszych schodzili na przerwę.
 
Po zmianie stron jarosławianie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń oraz utrzymywali wypracowaną w drugiej kwarcie przewagę. Miejscowi widząc okazję, powiększyli jeszcze bardziej swój dorobek punktowy.
 
Zespół prowadzony przez Przemysława Bilińskiego nie miał już nic do stracenia i w ostatnich dziesięciu minutach postawił wszystko na jedną kartę. Jarosławianie jednak nie zamierzali ułatwiać zadania i ostatecznie z tej batalii wyszli zwycięsko.
 
AZS PWSTE Jarosław - MCKiS Jaworzno 78-62 (21-22, 19-13, 23-11, 15-16)
 
AZS PWSTE Jarosław: Kuśmierz 2, Fortuna 4, Krawiec 20, Bednarski, Suliba, Mikołajko 25, Koper, Buszta 14, Argasiński 1, Strzępek 2, Reichert 2, Bielecki 8
 
MCKiS Jaworzno: Brzozowski 12, Bogdanowicz 19, Jarek, Fleszar 2, Wróblewski 5, Dusiło 11, Niemczyk, Cierniecki 0, Krakowiak 4, Roszkowski 0, Lemański 7, Nowacki 2
 
Sędziowali: Michał Kurcz, Dominik Hałka
 
Komisarz: Tadeusz Pszczoła 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij