https://www.dikyspray.pl/


2019-11-11 09:04:24

Rawlplug Sokół Łańcut gorszy w meczu na szczycie! Nie dali rady Czarnym Słupsk

Łańcucianie polegli w meczu na szczycie (fot. archiwum)
Łańcucianie polegli w meczu na szczycie (fot. archiwum)
Zespół dowodzony przez Dariusza Kaszowskiego doznał drugiej porażki z rzędu na pierwszoligowych parkietach. W meczu na szczycie lepsi okazali się gospodarze.
 
Rawlplug Sokół Łańcut nienajlepiej rozpoczął wyjazdowe spotkanie na szczycie przeciwko Czarnym Słupsk. Podopieczni Mantasa Cesnauskisa bardzo szybko wypracowali sobie odpowiedną przewagę, którą w późniejszych fazach gry utrzymywali.
 
Drużyna ze Słupska nie była tego dnia gościnna, lecz co się dziwić, bowiem ekipa z województwa pomorskiego jest jednym z kandydatów do awansu. Łańcucianie próbowali nawiązać walkę, jednak ostatecznie pierwszą kwartę zakończyli z dwunastopunktową stratą.
 
Po krótkiej przerwie, zespół gości mocniej przycisnął, chcąc jak najszybciej zmniejszyć dystans do swojego rywala, jednak ten nie zamieszał oddawać punktów. Rawlplug Sokół Łańcut dzielnie walczył, jednak zdołał odrobić zaledwie punkt.
 
Przyjezdni po zmianie stron byli mocno zmotywowani, aby powalczyć o korzystny rezultat. Pierwsze minuty trzeciej kwarty dawały taką nadzieję, bowiem w pewnym momencie strata wynosiła zaledwie dwa punkty. Zespół ze Słupska jednak gasił pożar tak szybko jak mógł.
 
Dobra gra drużyny prowadzonej przez Dariusza Kaszowskiego, sprawiła że na ostatnie dziesięć minut żółto-czarni przystępowali z dystansem zaledwie trzech oczek. Goście grali dobrze i po chwili wyszli na prowadzenie.
 
Od tej pory drużyny zaczęły iść cios za cios, jednak konkretniejsi znowu zaczynali być gospodarze, którzy lepiej punktowali za trzy. W końcówce łańcucianie chcieli nawiązać walkę, jednak ostatecznie musieli zadowolić się punktem.
 
STK Czarni Słupsk - Rawlplug Sokół Łańcut 95-88 (30-18, 19-20, 19-27, 27-23)
 
STK Czarni Słupsk: Wyszkowski 2, Kordalski 23, Jakubiak 14, Dutkiewicz 16, Sprengel, Długosz 8, Grześ, Janiak 0, Małgorzaciak 16, Pełka 12, Fraś 4
 
Rawlplug Sokół Łańcut: Zaguła 13, Kulikowski 0, Karolak 21, Wieloch 4, Pawlak 5, Szymański 5, Klima 10, Konopatzki 8, Ciechociński 15, Czerwonka 7
 
Sędziowali: Marcin Gawron, Jacek Dolski, Tomasz Konopacki
 
Komisarz: Jarosław Żabko

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij