https://www.dikyspray.pl/


2019-11-06 23:12:00

Miasto Szkła Krosno ograło Timeout Polonię 1912 Leszno

Miasto Szkła Krosno pokonało zespół z Leszna (fot. Dariusz Błażejowski)
Miasto Szkła Krosno pokonało zespół z Leszna (fot. Dariusz Błażejowski)
Zespół dowodzony przez Marcina Radomskiego po raz czwarty w sezonie mógł cieszyć się z wygranej. Krośnianie okazali się lepsi od drużyny z województwa wielkopolskiego.
Koszykarze Miasta Szkła Krosno po ostatniej porażce chcieli się zrehabilitować i do meczu z Timeout Polonią 1912 Leszno przystąpili mocno zmotywowani. Od początku jednak spotkanie było bardzo wyrównane, a obie drużyny szły łeb w łeb.
 
Gospodarze z czasem jednak zaczęli coraz lepiej punktować i powiększać przewagę nad zespołem z Leszna. Krośnianie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 27-16.
 
Po krótkiej chwili spadkowicz z Energa Baskiet Ligi nie zamierzał zwalniać tempa, choć podopieczni Radosława Hyżego starali się odstudzić zapędy krośnian. Miejscowi jednak lepiej rzucali za trzy punkty, wobec ich przewaga zaczęła rosnąć, jednak drużyna z wielkopolski lepiej punktowała i zmniejszyła straty do dziewięciu oczek.
 
Timeout Polonia 1912 Leszno po zmianie stron chciała nawiązać walkę z zespołem z Krosna i to się prawie udało, bowiem w pewnym momencie strata wynosiła zaledwie dwa punkty. To widocznie podrażniło drużynę Miasta Szkła, która w końcówce mocniej przycisnęła.
 
Zrobiło się nerwowo, jednak gospodarze w ostatniej kwarcie starali się utrzymywać bezpieczną przewagę, ale lesznianie byli mocno zdeterminowani aby wygrać na wyjeździe. Końcówka należała jednak do krośnian, którzy w ostatnich sekundach zażegnali niebezpieczeństwo.
 
Miasto Szkła Krosno - Timeout Polonia 1912 Leszno 78-71 (27-16, 15-17, 17-18, 19-20)
 
Miasto Szkła Krosno: Oczkowicz 15, Ciesielski 5, Smarzy 0, Spała 7, Czujkowski 18, Śpica 5, Ziółko, Dymała 19, Sadło 1, Walciszeski, Żmudzki 8, Kasiński 0
 
Timeout Polonia 1912 Leszno: Samolak, Dylewicz 11, Pruefer 0, Sanny 7, Chanas 13, Milczyński 16, Krawczyk 0, Sirijatowicz 10, Pabian 14
 
Sędziowali: Michał Pogon, Damian Kuziora, Jakub Adameczek
 
Komisarz: Wiesław Nowakowski

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij