http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2019-10-06 14:16:15

Dwie bramki Roberta Dadoka dały punkt Stali Stalowa Wola w meczu Lechem II Poznań

Robert Dadok show we Wronkach (fot. Radosław Kuśmierz)
Robert Dadok show we Wronkach (fot. Radosław Kuśmierz)
Podopieczni Szymona Szydełko z wyprawy do Wronek przywożą punkt, choć w meczu nie brakowało kontrowersji. Dublet dla zielono-czarnych ustrzelił specjalista od ładnych trafień.
 
Od początku spotkania inicjatywę chciała przejąć Stal Stalowa Wola, która była bardzo aktywna, lecz brakowało konkretów w jej poczynaniach. Piłkarze Lecha II Poznań także mieli swoje szanse, jednak gospodarze nie zdołali ich wykorzystać.
 
Mecz we Wronkach był dość wyrównanym widowiskiem, aż w końcu w 32. minucie Tomasz Dejewski faulował w polu karnym Łukasza Zjawińskiego i Konrad Aluszczyk podyktował jedenastkę. Do futbolówki podszedł Robert Dadok i pewnym uderzeniem pokonał Miłosza Mleczko
 
W tej sytuacji nie obyło się bez kontrowersji. Zdenerwowani gospodarze alarmowali arbitrowi tego spotkania, że strzelec gola dla Stalówki dopuścił się dwóch kontaktów, lecz sędzia z Torunia pozostał nieugięty i ostatecznie bramkę uznał.
 
Od tej pory to Lechici byli stroną przeważającą, bowiem szukali oni wyrównującego trafienia, lecz Stal mądrze się broniła i w pierwszej odsłonie więcej bramek nie padło. Po zmianie stron to nadal gospodarze byli stroną dominującą i z każdą chwilą przybliżali się do zdobycia gola.
 
To na co się zanosiło od dłuższego czasu, w końcu nastąpiło i w 60. minucie Tomasz Dejewski zrehabilitował się za dość kosztowny faul w pierwszej połowie. 24-letni obrońca pięknym strzałem pokonał Krystiana Kalinowskiego.
 
Kolejorz chciał pójść za ciosem i po chwili zdobył drugiego gola, a jego autorem był wprowadzony chwilę wcześniej Ołeksandr Yatsenko, który wykorzystał idealne dogranie Jakuba Karbownika. Gospodarze byli zadowoleni z tego stanu rzeczy, lecz nadal musieli uważać na groźną Stalówkę.
 
Trener gości, Szymon Szydełko postawił wszystko na jedną kartę i posław wszelkie siły do ataku, choć Lech starał się jak najbardziej przeszkadzać Stali. Taktyka Kolejorza niewypaliła, bowiem do głosu w 78. minucie doszedł Robert Dadok, zwany specjalistą od ładnych trafień i z przewrotki po raz drugi cieszył się z gola.
 
Obie drużyny w końcówce spotkania grały dość nerwowo, bowiem wiedziały jaka stawka jest tego meczu, a utrata punktów mogła mieć niebezpieczne skutki. Ostatecznie więcej goli nie padło i ten emocjonujący mecz zakończył się remisem.
 
 
0-1 Robert Dadok (33-rzut karny)
1-1 Tomasz Dejewski (60)
2-1 Ołeksandr Yatsenko (62)
2-2 Robert Dadok (78)
 
Lech II Poznań: Mleczko – Kaczmarek, Wojtkowiak, Dejewski, Smajdor – Cywka, Letniowski, Szymczak (76. Kryg) – Janiak (46. Tupaj), Tomczyk (61. Yatsenko), Marchwiński (54. Karbownik)
 
Stal Stalowa Wola: Kalinowski – Waszkiewicz, Jarosz, Kiercz, Sobotka, Ciepiela, Mroziński, Jopek, Pietras, Dadok (90. Śpiewak) – Zjawiński (64. Fidziukiewicz)
 
Żółte kartki: Wojtkowiak, Janiak, Cywka - Jopek, Fidziukiewicz
 
Sędziował: Konrad Aluszyk (Toruń)

Wyniki meczów 12. kolejki:

 

Tabela 2 ligi:

 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

~anonim 2019-10-06 14:20:10 3 10

szkoda 2 punktów ale nie jest żle Lech 2 mocno wzmocniony Tomczykiem Moderem Klupsiem Cywką Dejewskim Marchwińskim Mleczkiem mozna powiedzieć że to taki poł ekstraklasowy skład Lecha był

~anonim 2019-10-06 22:28:48 2 3

bramka z karnego nie powinna byc uznana , 2 kontakty z pilka rzut wolny posredni

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij