2019-10-02 10:03:00

Mateusz Nowak, prezes Stali Stalowa Wola: "Jak czytam gdzieś, że brakło trawy to kompletna bzdura jest"

Mateusz Nowak nie potwierdza, że mecz z Widzewem Łódź odbędzi się w Boguchwale. (fot. Radosław Kuśmierz)
Mateusz Nowak nie potwierdza, że mecz z Widzewem Łódź odbędzi się w Boguchwale. (fot. Radosław Kuśmierz)
Prezes Stali Stalowa Wola zabrał głos w spawie meczu "Stalówki" z Widzewem Łódź. Nie potwierdza informacji o tym, że mecz będzie w Boguchwale. Mówi również, że informacja o braku trawy jest bzdurą.
 
Stal Stalowa Wola planowała otwarcie nowego stadionu przy ul. Hutniczej 15 na mecz z Widzewem Łódź. Wydaje się, że nic z tego nie będzie. Prawdopodobnie pozostałe mecze do końca rundy jesiennej "Stalówka" będzie grać na Izo Arenie w Boguchwale.
 
- Jeszcze tego nie potwierdzam. Wiem, że wycieka dużo nieprawdziwych informacji, póki co nie ma takiej decyzji. Faktycznie trochę się sprawy skomplikowały, ale po pierwsze ja tego nie potwierdzę, bo to nie jest tak do końca pytanie do mnie, a po drugie czekamy na decyzje, gdzie dużo zależy od firmy Budimex. Nie ma jednej konkretnej przyczyny opóźnień, jak czytam gdzieś, że brakło trawy to kompletna bzdura jest - powiedział Mateusz Nowak cytowany przez portal stalowemiasto.pl.
 
Pryncypał "Stalówki" uważa również, że oficjalną stroną w tej sprawie jest główny wykonawca robót firma Budimex. Potwierdza również, że klub ze Stalowej Woli ma podpisaną umowę najmu Izo Areny do końca czerwca.
 
- Trwają uzgodnienia co do rodzaju nawierzchni, są poprawki wewnątrz i na zewnątrz trybuny, dużo czynników się na to składa. Jednak moją wypowiedź proszę traktować nieoficjalnie. Oficjalną stroną w tej sprawie jest Budimex. Co do stadionu w Boguchwale, to aby dostać licencje na występy w obecnym sezonie, podpisaliśmy umowę wynajmu do 30 czerwca 2020 r. i jej nie zrywaliśmy. Wiadomo, że nie chcielibyśmy już z niej korzystać, albo jak najmniej, ale jest taka opcja, że jeszcze może się tam coś odbyć - zakończył swą wypowiedź Nowak.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 10

Rozwiąż działanie =

~anonim 2019-10-02 10:53:01 1 5

ale mają ekspertów w Widzewtomy .pl nawet się nie potrafią upewnić odnośnie informacji że brakło trawy ale w tym Widzewie mają wyobraźnię .Na dzień dzisiejszy nie wiadomo kiedy zagramy na H15 i trzeba czekać na oficjalne komunikaty ze strony miasta klubu

adams stw 2019-10-02 14:12:54 3 0

Według bliższych opinii na temat prac budowy na oficjalne otwarcie PCPN będzie trzeba poczekać do początku grudnia co za tym idzie pierwszy mecz na H15 zostanie rozegrany w marcu ... taka jest aktualna sytuacja

~anonim 2019-10-02 17:42:18 2 3

Mózgu to Tobie brakło pajacu

~anonim 2019-10-02 17:55:07 3 3

Wyp.... to możesz na pole ale ty niewychowany człowieku szacunek udla Prezesa Spółki należy się kto kolwiek by nim nie był takie są normy społeczne moralne ale do ciebie i tak to nie przemówi

~anonim 2019-10-02 19:04:15 2 2

widzew sie śmieje z stw

Czesc 2019-10-02 22:53:24 3 2

Nowak odejdź wstydu nie przynos nie masz zielonego pojęcia do niczego.Ps. sztuczną trawe poluzcie będzie szybciej i taniej no i na ubezpieczenie auta ci wystarczy hahaha

Obserwator 2019-10-02 23:22:32 4 0

Pewne info .Trawe ukradli z parkingu poszukujemy trawy kto ma za dużo na działce w ogródku dostarczać na stadion dziekuje

Lucjusz 2019-10-03 10:27:51 2 0

Potwierdzone, trawy nie ma Nowakowi nos się wydłużył.

kalinka 2019-10-03 13:21:08 0 1

Bylem ,widzialem i potwierdzam.Trawa jest ukladana i do niedzieli bedzie po robocie.Nie wiem czy mecz z widzewem sie odbedzie ale jak na moje oko nie powinno byc problemów.Bo tak naprawde do rozegrania meczow potrzebny jest stadion i boisko ale juz nie koniecznie boiska treningowe czy tez balon.To moze byc wykonane pozniej.I taki jest plan.Trawa po ulozeniu jest gotowa do uzytku po tygodniu.Często nawet krócej jak np.na Narodowym gdzie kladzie sie ja kilka dni przed meczem.

I jeszcze cytat z artykułu o kładzeniu trawy na Narodowym. cyt....Trawnik Producent" trawę na PGE Narodowym położył trzy dni przed meczem.To wystarczy aby dywanik trawiasty sie ułożył i był gotowy do użytku.....koniec cytatu.

I jeszcze jedna informacja na temat trawy kładzionej w Stalowej Woli.Wynika z niej ze wlasciwie na drugi dzień można juz grac mecz....
cyt..20.lipiec 2016 Firma Trawnik Producent z podszczecineckiego Turowa układa pierwszą w Polsce -na ekstraklasowym stadionie ? murawę hybrydową..W polskich warunkach klimatycznych i przy wysokich, zadaszonych trybunach, które ograniczają dostęp świtała słonecznego i powietrza do boiska, zwykła nawierzchnia szybko się zżywa. Trzeba ją często wymieniać lub ratować doświetlając murawy specjalnymi lampami i stosując dmuchawy. Każde z tych rozwiązań jest szalenie kosztowne.
Murawa hybrydowa ? choć droższa na starcie od zwykłej trawy - wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Czym jest owa hybryda? W wielkim skrócie można powiedzieć, że tradycyjną trawę z rolki wysiewa się na polu, po czym zbiera specjalnymi maszynami wraz z darnią i układa na boisku. Natomiast trawę hybrydową uprawia się podobnie, z tym, że na polu układa się maty z tworzywa sztucznego, podobne do zwykłej trawy syntetycznej, ale o znacznie rzadszych źdźbłach. Na to wysiewa się trawę sportową i uprawia, jak zwykłą murawę: nawozi, kosi, podlewa. Gotową hybrydę zbiera się niczym dywan i rozkłada na stadionie, grać można praktycznie od razu. po ułożeniu.Najlepszy m okresem na kładzenie takiej trawy to październik i listopad a wiec miesiące jesienne."

~anonim 2019-10-03 13:36:11 0 0

Weź globo :) gamoniu ogarnij się bo już wszędzie wypisujesz te herezje, śmieją się z Ciebie nawet na stronie stalówki, napinaczu z mokrą plamą na myśl że nie jest wszystko tak idealnie jak wygląda.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij