http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2019-09-24 10:39:00

Dariusz Marzec, nowy trener PGE Stali Mielec: "Takiemu klubowi jak Stali Mielec się nie odmawia"

Dariusz Marzec będzie prowadził PGE Stal Mielec. (fot. Stal Mielec)
Dariusz Marzec będzie prowadził PGE Stal Mielec. (fot. Stal Mielec)
Dariusz Marzec został zaprezentowany przez PGE Stal Mielec. 50-letni szkoleniowiec ma za sobą Briefing prasowy. Opowiedział o celach na ten sezon, o swoich wymaganiach oraz obiecał, że będzie wprowadzał do pierwszej drużyny sporo młodzieży.
 
Dariusz Marzec jest nowym szkoleniowcem PGE Stali Mielec. Nowy trener ma za sobą już pierwszą konferencję prasową.
 
- Dostałem telefon z propozycją pracy. Takiemy klubowi jak Stal Mielec się nie odmawia. Znam historię tego klubu. Chcemy, aby dwukrotny Mistrz Polski wrócił na swoją ścieżkę, tam gdzie jego miejsce. Pierwszy dzień potraktowałem organizacyjnie, rozmawiałem z chłopakami, przekazałem im swoje uwagi - powiedział Dariusz Marzec.
 
50-letni szkoleniowiec odniósł się do potencjału jaki zastał w ekipie "Biało-niebieskich".
 
- Oceniam, że potencjał jest duży. Tak też przekazałem zawodnikom w szatni. Wszyscy musimy iść w jedną stronę, musimy widzieć ten cel. Zespół zaakceptował moje warunki i zaczynamy ciężką pracę. Mamy przede wszystkim duży potencjał ofensywny - kontynuuje nowy opiekun PGE Stali Mielec.
 
 
- Najważnieszym celem jest awans do Ekstraklasy, ale ponadto chcę aby młodzież mielecka się ogrywała. Nikomu nie zamykamy drzwi, jeśli chłopcy udzwigną ciężar to znajdą się w pierwszej drużynie. Młodzież musi być jednak lepsza od tych co już są w pierwszej drużynie. Będę się starał łączyć jedno z drugim - powiedział na temat młodzieży mieleckiej nowy trener Stali.
 
- Będziemy bazować na ofensywie. Wiadomo zespół buduje się od defensywy i o tym nie zapominamy. Uważam, że jest zespół dobrze poukładany. Jednak jest szereg rzeczy, które trzeba poprawić. Pewne rzeczy ulegną zmianie, ale zobaczą to państwo w praniu. Tak w skrócie powiem, że nie lubię jak ktoś z połowy posyła piłkę do tyłu. Dlaczego nie mamy grać do przodu? - pyta Marzec.

 
- Prowadzone są rozmowy na temat sztabu szkoleniowego. Powiem jedno, na pewno będą w nim ludzie z Mielca. Jestem za tym, żeby byli tu ludzie miejscowi, których znam - zakończył Dariusz Marzec
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij