https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2019-09-23 17:07:00

Jacek Orłowski, prezes PGE Stali Mielec: "To była jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie musieliśmy podjąć w ostatnich latach"

(fot. Stal Mielec)
(fot. Stal Mielec)
Jacek Orłowski opowiedział w audycji "Pierwszoligowiec" dla radia Weszło.fm o kulisach zwolenia Artura Skowronka oraz zatrudnieniu w jego miejsce Dariusza Marca.
 
Artur Skowronek nie jest już trenerem PGE Stali Mielec. Jego miejsce zajął Dariusz Marzec.
 
- To była jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie musieliśmy podjąć w ostatnich latach. Serce walczyło z rozumem, ale potrzebowalismy stabilizacji. Nie mogliśmy czekać, aż któryś z trenerów w Ekstraklasie straci pracę i wtedy nasz szkoleniowiec podejmie kolejne rozmowy - powiedział Jacek Orłowski o kulisach zwolnienia Artura Skowronka dla Radia Weszło.
 
O zwolnieniu trenera oficjalna strona Stali Mielec poinformowała w niedzielę 22 września o godz. 21:45.

- Godzina ogłoszenia nowego szkoleniowca nie była wcześniej zaplanowana. Tak po prostu wyszło, wtedy się dogadaliśmy i od razu to ogłosiliśmy. Nie mieliśmy czasu wcześniej poinformować o tym zawodników, którzy o tej informacji dowiedzieli się z internetu - kontynuuje prezes Stali w audycji "Pierwszoligowiec".
 
O byłego już szkoleniowca Stali Mielec zabiegały kluby PKO Ekstraklasy. Była to między innymi Wisła Płock oraz Zagłębie Lubin.

- Trener Artur Skowronek poinformował mnie, że jeśli dostanie ofertę z Zagłebia Lubin to ją przyjmię. Innych rozmów z trenerem nie podejmowaliśmy na temat ofert z klubów Ekstraklasy. Pierwotnie pragnęliśmy go zatrzymać w klubie, bo wykonał kawał dobrej roboty. Jednak w pewnym momencie stwierdziliśmy, że potrzebujemy stabilizacji. Po ofercie z Płocka przedstawiliśmy Arturowi propozycję nowego kontraktu, ale on go nie podpisał. Wówczas rozmawiał z Zagłębiem - mówi dalej Jacek Orłowski.
 
- Zdecydowaliśmy, że nowym trenerem zostanie Dariusz Marzec. Był on na naszej liście trenerskiej, którą tworzymy od 2012 roku. Marzec był na naszym radarze jeszcze zanim zatrudniliśmy Zbigniewa Smółkę. Chcemy również, aby część osób ze sztabu Skowronka została z nami. Jesteśmy w trakcie rozmów. Rozmawiamy między innymi z Dawidem Szulczykiem. Chcemy, aby nadal pełnił funkcję asystenta - mówi sternik klubu z Mielca.
 
Pierwotnie po ofercie Wisły Płock dla Artura Skowronka typowano, że to Szulczyk zajmie jego miejsce. Prezes klubu z Mielca odniósł się do tych informacji.
 
- Dawid Szulczek nie będzie trenerem, bo nie ma do tego uprawnień. Jest aktualnie w trakcie kursu UEFA Pro. Wykluczam również, że Dariusz Marzec będzie popularnym "słupem". To będzie normalny szkoleniowiec. Nie analizowaliśmy dlaczego został zwolniony z KKS-u Kalisz. Wiadomo, że po zatrudnieniu nowego trenera będzie tyle samo pozytywnych, jak i negatywnych komenatrzy - zakończył swoją wypowiedź Jacek Orłowski.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

RMI 2019-09-24 00:14:02 0 0

W zaistniałej sytuacji klub-FKS Stal Mielec podjął bardzo dobrą decyzję co do osoby trenera Skowronka.Natomiast czy jego następca-trener bez doświadczenia-poradzi sobie z presją awansu do EX-zobaczymy...

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij