https://www.dikyspray.pl/


2019-09-23 17:09:38

Przedłużanie umów przez telefon

Podobne tematy telefony komórkowe
Pewnie nie raz i nie dwa zdarzyło ci się, że zadzwonił do ciebie pracownik sieci telekomunikacyjnej, by przedłużyć bądź zmienić umowę na telefon lub przedstawić nową ofertę. To wygodne rozwiązanie, choć obarczone pewnym ryzykiem – możemy trafić na oszustów, podających się za pracowników operatora. Dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność przy takich działaniach. Jak zrobić to w sposób prawidłowy?

Czy przedłużać?

Firmy wychodzą naprzeciw swoim klientom i coraz bardziej ułatwiają im życie. Dlatego też można bez problemu wiele rzeczy załatwić nie wybierając się do punktu stacjonarnego. Wraz z kończącym się okresem, na jaki obejmowała nas poprzednia umowa, możemy oczekiwać telefonu konsultanta, który z chęcią przedstawi nam nowe warunki. Jest to dobre rozwiązanie dla osób zapracowanych lub starszych, które nie mają czasu wyjść i oczekiwać w salonie aż zostaną przyjęte.

Aby nie zostać oszukanym musimy bardzo dobrze słuchać tego, co konsultant ma nam do powiedzenia. W razie wystąpienia jakiejkolwiek wątpliwości co do jego wiarygodności, od razu możemy przerwać rozmowę i powiedzieć, że jednak wolimy mieć wszystko na papierze. Czasami oszustów poznamy po tym, że próbują wyłudzić nasze dane osobowe - a tak naprawdę kiedy podpisaliśmy już wcześniej umowę i chcemy ją tylko przedłużyć, to nasze dane już w systemie istnieją.

Prośmy zawsze o przesłanie oferty na maila, czy też papierowo kurierem - wtedy będziemy mieć czarno na białym wszystkie ustalenia oraz złożymy wiążący nas podpis. Wtedy też umowa będzie legalna. Nie możemy zapominać, że nawet jeśli już podpisaliśmy porozumienie, to mamy prawo do jej odstąpienia w terminie do 14 dni od daty zawarcia. Nie musimy podawać przyczyny - czasami po prostu możemy się rozmyślić i mamy do tego pełne prawo.

Nagrywanie rozmowy telefonicznej

Pewnie wielu z was się zastanawia, czy w razie kłopotów coś nam da nagrywanie rozmowy telefonicznej. Aby wszystko było legalne, dobrze jest poinformować rozmówcę, że mamy zamiar to uczynić. Zauważmy, że bardzo często poważne instytucje, takie jak bank czy telefonie komórkowe, po zgodzeniu się na wysłuchanie oferty informują nas, że ta rozmowa będzie przez nich nagrywana. Nie ma wówczas najmniejszego powodu, abyśmy my zrobili to samo. Poprośmy też wtedy osobę, która z nami rozmawia, o ponowne przedstawienie się - często robią to tylko na samym początku.

Przedłużanie umowy przez telefon, jeżeli zostanie przeprowadzone w sposób zgodny z prawem, jest wygodnym rozwiązaniem i nie powinno generować żadnych problemów. Pamiętajmy jednak, by bronić się przed potencjalnymi oszustwami i dokładnie słuchać co konsultant ma nam do przekazania. Dzięki temu unikniemy kłopotów i ochronimy swoje pieniądze.

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij