2016-06-05 07:15:23

Wólczanka Wólka Pełkińska słabsza od Chełmianki

Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska ulegli 1-4 Chełmiance Chełm na zakończenie rozgrywek 3 ligi lubelsko-podkarpackiej.

W pierwszej połowie podopieczni Pawła Wtorka nie dali sobie wbić gola, a przy odrobinie szczęścia mogli nawet wyjść na prowadzenie. Do przerwy jedna bramki nie padły.

Losy meczu zostały rozstrzygnięte pomiędzy 57. a 64. minutą, bo właśnie wtedy gracze Chełmianki Chełm wpisali się na listę strzelców aż trzykrotnie. Wynik otworzył Hubert Tomalski, a chwilę później trafiali Damian Koprucha i Aleksiej Pritulak.

Na 10 minut przed końcem pojedynku na 4-0 dla Chełmianki podwyższył Mateusz Poczwardowski. Honorowy gol dla Wólczanki Wólka Pełkińska padł w 82. minucie po uderzeniu Damiana Misiło.

Zespół z Wólki Pełkińskiej, dla którego była to bardzo trudna runda, nie zdołał wywalczyć utrzymania w 3 lidze i kolejny sezon rozpocznie o szczebel niżej.

W obecnej sytuacji Wólczankę uratować mogą tylko problemy licencyjne drużyn, które wywalczyły utrzymanie bądź decyzja LZPN o pozostaniu w rozgrywkach, choć piłkarze z Wólki Pełkińskiej wyraźnie podkreślali, że nie będą chcieli skorzystać z tej drugiej możliwości.

CHEŁMIANKA CHEŁM - WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA 4-1 (0-0)

1-0 Hubert Tomalski (57)
2-0 Damian Koprucha (63)
3-0 Aleksiej Pritulak (64)
4-0 Mateusz Poczwardowski (80)
4-1 Damian Misiło (82)

Chełmianka Chełm: Kijańczuk - Kwiatkowski, Sękowski, Jankowski, Krzyżak, Wójcik (74. Kowalski), Uliczny, Poczwardowski, Pritulak, Tomalski (81. Fornal), Koprucha

Wólczanka Wólka Pełkińska (skład wyjściowy): Sobczak - Bożek, Khorolskyi, Misiło, B. Poprawa, Słaby, Podstolak, Bojarski, Kocur, Lech, Pietluch