2016-05-16 12:50:21

Dawid Florian dał trzy punkty Rzemieślnikowi Pilzno w starciu z Kolbuszowianką

Dawid Florian (na zdjęciu z lewej) strzelił zwycięską bramkę dla Rzemieślnika Pilzno w meczu z Kolbuszowianką (fot. Adrianna Popkiewicz / archiwum)
W meczu 25. kolejki pomiędzy Rzemieślnikiem Pilzno a Kolbuszowianką Kolbuszowa górą byli miejscowi. Gola dającego zwycięstwo zdobył Dawid Florian.

Pierwsi dogodną sytuację na zdobycie gola mieli gracze Rzemieślnika Pilzno. Zamieszania w polu karnym Kolbuszowianki wykorzystać jednak się nie udało. Piłkę w ostatniej chwili wybili obrońcy.

W 31. minucie fenomenalną paradą popisał się bramkarz Kolbuszowianki. Z 5 metrów piłki do siatki nie potrafił skierować Damian Wolański. Kilka minut później po raz kolejny Ci sami piłkarze stanęli oko w oko. Ponownie lepszy okazał się Mateusz Kozioł. Do szatni było 0-0.

Na pierwszego gola tego dnia kibice musieli czekać do 57. minuty. Prowadzenie Rzemieślnikowi Pilzno zapewnił Dawid Florian, a asystował mu Sergiej Salyuk.

Kolbuszowianka miała świetną okazję do wyrównania pod koniec spotkania. Niestety dla gości nad poprzeczką głową uderzył Karol Cieślik.

Mecz zakończył się wygraną Rzemieślnika Pilzno 1-0. Gospodarze zdobyli trzy punkty, które umocniły ich na miejscu w środku tabeli 4 ligi podkarpackiej.

RZEMIEŚLNIK PILZNO - KOLBUSZOWIANKA KOLBUSZOWA 1-0 (0-0)

1-0 Dawid Florian (57)

Rzemieślnik Pilzno: Wilczyński - Fryś, Remut, Tragarz, Camara, Bańdur, Salyuk, Florian (85. Wiącek) , Maziarka(46. Nalepka), Barycza (87. Bała), Wolański

Kolbuszowianka Kolbuszowa: Kozioł - Skowron (81. Korab), Mokrzycki, Szydło, Hus, Radoń (60. Ł. Maca), Fryc B. (67. Nowak), Saj (87. Paśko), Cieślik, Leśniowski, Dziedzic (75. K.Maca)

Sędziował:  Mariusz Antosz (Tarnobrzeg). Żółta kartka: K. Maca. Widzów: 150