2014-06-18 19:40:22

Resovia przegrała 0-1 z Kotwicą Kołobrzeg. Goście kończyli w dziewiątkę

Piłkarze Resovii Rzeszów przegrali u siebie z Kotwicą Kołobrzeg 0-1 i odpadli z dalszej rywalizacji w barażach o awans do 2 ligi. Goście kończyli ten mecz w dziewiątkę.

Podopieczni Macieja Huzarskiego w nadchodzącym sezonie nie zagrają w 2 lidze. Rzeszowianom do awansu wystarczył bezmbramkowy remis, ale stracili gola w samej końcówce po spóźnionej interwencji Piotra Krawczyka.

W spotkaniu nie brakowało emocji. Sędzia Tomasz Wajda z Żywca pokazał aż trzy czerwone kartki.

Dzisiejszy pojedynek z większym animuszem rozpoczęli gracze Resovii, którzy zaatakowali od pierwszych minut. Okazje mieli Mateusz Świechowski i Łukasz Sękowski, ale brakowało im dokładności. Najbliżej szczęścia był w 17. minucie Szymon Kaliniec, który z bliska nie trafił głową.

Po przerwie bardziej aktywni byli goście, ale długo nie potrafili stworzyć sobie okazji bramkowej. Setkę natomiast miał Michał Ogrodnik. Zawodnik gospodarzy wyszedł sam na sam z bramkarzem Kotwicy Kołobrzeg, ale był minimalnie wolniejszy. Interwencja była dość ostra i z arbitrem dyskutować zaczął Świechowski, który chwilę później wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę.

W miarę upływu czasu przewaga gości zaczęła narastać, ale rzeszowianie wciąż mądrze się bronili. W 79. minucie czerwoną kartką ukarany został Michał Danilczyk, a gdy 9 minut później z boiska wyleciał także Jakub Poznański (za odepchnięcie chłopca, który podaje piłki; podobnie jak Groborz w meczu Resovii z Tomasovią - przyp. red.) wydawało się już, że nic nie odbierze awansu rzeszowianom.

Niestety w 89. minucie kontrę przeprowadzili gracze Kotwic. Dokładną piłkę na głowę dostał niepilnowany Krzysztof Biegański, który z bliska trafił do siatki dając wygraną gościom.

Tym samym przygoda Resovii w barażach dobiegła końca. W nadchodzącym sezonie rzeszowski zespół wystąpi w 3 lidze lubelsko-podkarpackiej. Najpierw jednak "Pasiaki" muszą rozliczyć się z ZUS-em i otrzymać licencję.

RESOVIA RZESZÓW - KOTWICA KOŁOBRZEG 0-1 (0-0)

0-1 Biegański (89)

Resovia Rzeszów: Pietryka - Krawczyk, Sękowski, Domon, Fedan - Dziedzic, Nikanowycz, Kaliniec, Świechowski, Ogrodnik (71. Rop) - Pyrdek

Kotwica Kołobrzeg: Szybka - Chruściński, Poznański, Szutenberg, Cebulski - Pietras, Danilczyk, Rydzak, Skórecki, Ambroziak (62. Bejuk) - Biegański (90+3. Kokosiński)

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Świechowski, Fedan, Sękowski, Krawczyk, Rop - Danilczyk, Popiołek (poza boiskiem), Biegański. Czerwone kartki: Świechowski (63, druga żółta) - Danilczyk (79, druga żółta), Poznański (88, niesportowe zachowanie)

źródło: polskieligi.net