2014-05-24 23:55:54

"Stalówka" wygrała derby ze Stalą Rzeszów. Utrzymanie coraz bliżej

Stal Stalowa Wola pokonała Stal Rzeszów 3-1 w derbowym meczu 2 ligi wschodniej.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 10. minucie spotkania po tym jak Tomasz Płonka ograł bramkarza Stali Rzeszów i trafił do pustej bramki. W 33. minucie na 2-0 podwyższył Damian Łanucha, który skutecznie egzekwował rzut karny. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Niespełna kwadrans po przerwie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Arkadiusz Baran i rzeszowianie musieli brać w dziesiątkę. Pomimo tego kontaktowego gola strzelił zdołał Rafał Lisiecki, który z bliskiej odległości pokonał Tomasza Wietechę.

Na boisku robiło się coraz ostrzej. W 72. minucie doszło do przepychanki pomiędzy Radosławem Mikołajczakiem a Maciejem Maślanym. W efekcie obydwaj zarobili żółte kartki, a że mieli na koncie po jednej już wcześniej, musieli opuścić boisko.

Na trzy minuty przed końcem wynik spotkania na 3-1 dla "Stalówki" ustalił Wojciech Reiman, który otrzymał świetne podanie od jednego z kolegów i będąc sam na sam z bramkerzem Stali Rzeszów umieścił piłkę w siatce.

Dzięki wygranej gospodarze awansowali na 6. pozycję w tabeli i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek mają trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. W gorszej sytuacji są rzeszowianie, którzy zajmują dopiero 11. miejsce i tracą coraz większy dystans do pierwszej ósemki.

STAL STALOWA WOLA - STAL RZESZÓW 3-1 (2-0)

1-0 Płonka (10)
2-0 Łanucha (33-karny)
2-1 Lisiecki (63)
3-1 Reiman (87)

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Żmuda (56. Bogacz), Mistrzyk,  Reiman (90. Sacha), Kachniarz, Argasiński, Łanucha, Mikołajczak, Płonka (76. Fabianowski)

Stal Rzeszów: Lewandowski - Konrad Hus, Baran, Drelich, Krzysztof Hus (78. Kaźmierowski), Lisiecki (82. Więcek), D. Jędryas, Lisańczuk (81. Kolesnikovs), Maślany, Jamróz (46. Szczoczarz), Prędota.

Sędziował: Jacek Kokolski (Płock). Żółte kartki: Mikołajczak, Wietecha, Argasiński - Baran, Maślany. Czerwone kartki: Mikołajczak (72, druga żółta) - Baran (59, druga żółta), Maślany (72, druga żółta).  Widzów: 800

źródło: polskieligi.net / stalrzeszow.pl