fot. cwks-resovia.pl
Resovia poinformowała o wycofanie piątoligowej drużyny rezerw z rozgrywek klasy okręgowej w sezonie 2026/2027.
- Zarząd CWKS Resovia Rzeszów S.A. informuje, że drużyna rezerw nie przystąpi do rozgrywek Ligi Okręgowej Podkarpackiego ZPN w sezonie 2026/2027 - czytamy w komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych klubu z ul. Wyspiańskiego.
- Decyzja została podjęta w wyniku szeregu konsultacji z udziałem akcjonariuszy oraz przedstawicieli SMS Resovia Rzeszów.
Druga drużyna Resovii sezon 2025/2026 w rozgrywkach klasy O Rzeszów zakończyła na 11. miejscu. We wcześniejszych latach kilkukrotnie występowała w 4 lidze podkarpackiej (w latach 2011-2013 i 2020-2021). Teraz znika z futbolowej mapy Podkarpacia.
- Tym samym klub przyjął nową strategię rozwoju młodych zawodników Resovii, absolwentów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie, która stawia na rozwój wychowanków w oparciu o współpracę z klubami z regionu oraz z poziomu centralnego - informuje Resovii.
W komunikacie Resovia podkreśliła również, że decyzja zarządu była podyktowana także ograniczonymi możliwościami finansowymi jakimi dysponuje rzeszowski klub.
Czytaj także
2026-05-13 13:32
Stal II Rzeszów wygrała derby i przypieczętowała awans do 4 ligi!
2024-04-27 15:57
Legion Pilzno dopisał kolejne trzy punkty na swoje konto
2024-04-24 13:41
Małe Derby Rzeszowa na remis!
Komentarze
⚠
Uwaga!
Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.






















