Fot. Monika Pliś/KS DevelopRes Rzeszów.
17. kolejka TAURON Ligi dobiegnie końca w poniedziałkowy wieczór. EcoHarpoon NOWEL LOS Nowy Dwór Mazowiecki podejmie przed własną publicznością KS DevelopRes Rzeszów.
Spotkanie rozgrywane w hali NOSiR, będzie dla Rzeszowianek okazją do zapewnienia sobie pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej. By do tego doszło muszą zostać spełnione dwa warunki: mistrzynie Polski muszą zgarnąć pełną pulę w starciu z beniaminkiem przy jednoczesnych porażkach PGE Budowlanych Łódź i UNI Opole w ich dzisiejszych meczach.
Stabilizacja a rotowanie składem
Jelena Blagojević w swoim debiucie długo czekała ze zmianami, wprowadzając na parkiet rezerwowe, dopiero gdy losy meczu z Wrocławiankami były już rozstrzygnięte. Biorąc pod uwagę pozycję w tabeli Nowodworzanek, zbliżająca się potyczka może być okazją do przetasowań w składzie, zwłaszcza, że do 21 marca Rysice rozegrają aż 6 pojedynków, w tym ćwierćfinałowy dwumecz w Lidze Mistrzów z Eczacıbaşı Stambuł.
Być może szansę otrzyma Nathalie Lemmens, dla której byłby to premierowy występ w TAURON Lidze. Zagadką pozostaje obsada na pozycji atakującej: czy szansę od początku otrzyma Taylor Bannister a może pierwszym wyborem pozostanie Oliwia Sieradzka?
Gospodynie potrzebują cudu
Ekipa prowadzona przez Bartosza Kujawskiego sięgnęła po premierowe zwycięstwo, gromiąc na wyjeździe Sokół & Hagric Mogilno w trzech setach. W rywalizacji z Mielczankami jednak już tak dobrze nie było. Team z Podkarpacia gładko zwyciężył, ani na moment nie dając dojść do głosu miejscowym. W efekcie, popularne "Harpunki" tracą 9 oczek do bezpiecznego miejsca w tabeli i ich los wydaje się niemal przesądzony.
Nie zmienia to jednak faktu, że zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego w dalszym ciągu mają okazje, by pokazać się na tle wyżej notowanych zespołów. A taką z pewnością jest rywalizacja z mistrzyniami Polski.
Zawody poprowadzi duet sędziowski Natalia Noga-Filip Kuchna. Rozpoczynająca się o 19:00 transmisja będzie dostępna na platformie Polsat Box Go.
TauronLiga 2025/2026 - tabela
| # |
Drużyna |
Punkty |
M |
Z |
P |
SW |
SP |
| 1 |
KS DevelopRes Rzeszów |
52 |
18 |
17 |
1 |
53 |
9 |
| 2 |
PGE Budowlani Łódź |
44 |
18 |
15 |
3 |
48 |
16 |
| 3 |
UNI Opole |
40 |
17 |
13 |
4 |
42 |
18 |
| 4 |
BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała |
34 |
18 |
12 |
6 |
39 |
31 |
| 5 |
ŁKS Commercecon Łódź |
29 |
17 |
11 |
6 |
40 |
33 |
| 6 |
Metalkas Pałac Bydgoszcz |
25 |
19 |
8 |
11 |
33 |
39 |
| 7 |
Lotto Chemik Police |
23 |
18 |
8 |
10 |
33 |
38 |
| 8 |
ITA TOOLS Stal Mielec |
23 |
19 |
8 |
11 |
33 |
43 |
| 9 |
MOYA Radomka Radom |
22 |
18 |
7 |
11 |
33 |
39 |
| 10 |
Sokół & Hagric Mogilno |
16 |
19 |
5 |
14 |
27 |
48 |
| 11 |
#VolleyWrocław |
14 |
19 |
4 |
15 |
20 |
47 |
| 12 |
EcoHarpoon NOWEL LOS Nowy Dwór Mazowiecki |
5 |
18 |
1 |
17 |
11 |
51 |
M - mecze, Z - zwycięstwa, P - porażki, SW - sety wygrane, SP - sety przegrane. Drużyny z miejsc 1-8 awansują do fazy play-off. Drużyna z miejsca 12 spada z ligi.