2024-06-03 12:35:03

Liceum Mistrzostwa Sportowego "STAL" w Rzeszowie - idealny wybór dla młodych sportowców

Wybór odpowiedniego liceum to jedna z najważniejszych decyzji, jakie muszą podjąć młodzi ludzie oraz ich rodzice. Dla tych, którzy łączą pasję do sportu z chęcią zdobycia solidnego wykształcenia, Liceum Mistrzostwa Sportowego "STAL" w Rzeszowie oferuje wyjątkową propozycję edukacyjną. To miejsce, gdzie determinacja spotyka się z profesjonalizmem, a marzenia sportowe stają się rzeczywistością.

Tradycyjne specjalności

Liceum Mistrzostwa Sportowego "STAL" szczyci się bogatą tradycją w kształceniu młodych sportowców w różnych dyscyplinach. Oferuje specjalistyczne programy sportowe w następujących dziedzinach:
 
 1. piłka nożna: uczniowie rywalizują w rozgrywkach Centralnej Ligii Juniorów oraz na poziomie seniorskich rozgrywek I ligi. Wychowankowie naszej szkoły prowadzą swoje kariery piłkarskie w czołowych europejskich klubach;
 1. tenis stołowy: młodzi tenisiści zdobywają laury na mistrzostwach rangi światowej i krajowych czempionatach, osiągając sukcesy na arenie międzynarodowej;
 1. taniec towarzyski: tancerze z Liceum Mistrzostwa Sportowego „STAL” regularnie uczestniczą i odnoszą sukcesy w krajowych oraz światowych zawodach tanecznych, zdobywając prestiżowe nagrody.


Nowe możliwości w roku szkolnym 2024/2025

W nadchodzącym roku szkolnym szkoła rozszerza swoją ofertę o nową klasę o profilu ogólnorozwojowym. Ta nowa specjalność jest skierowana do młodzieży, która jest aktywna sportowo, ale niekoniecznie chce uprawiać sport wyczynowy. Dzięki temu uczniowie mogą rozwijać swoje talenty w różnych dziedzinach sportu, co jest unikalną szansą na wszechstronny rozwój fizyczny i umysłowy. Atuty tej klasy obejmują:
 
 1. Wszechstronny rozwój fizyczny - klasa ogólnorozwojowa oferuje codzienną, różnorodną aktywność fizyczną, która pomaga uczniom rozwijać się w wielu dyscyplinach sportowych. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą być aktywni i zdrowi, ale niekoniecznie zamierzają uprawiać sport wyczynowo.
 1. Nauka przez sport - w klasie ogólnorozwojowej sport jest integralną częścią edukacji. Poprzez regularne ćwiczenia uczniowie uczą się pracy zespołowej, wytrwałości, zarządzania czasem i innych umiejętności przydatnych w życiu codziennym.
 1. Zdrowy styl życia - aktywność fizyczna na co dzień kształtuje zdrowe nawyki, które zostają z uczniami na całe życie. Uczniowie uczą się, jak dbać o swoje ciało, utrzymywać dobrą kondycję fizyczną i psychiczną oraz jak ważna jest zbilansowana dieta.
 1. Zajęcia rekreacyjne - oprócz tradycyjnych zajęć sportowych, uczniowie klasy ogólnorozwojowej mają możliwość uczestniczenia w zajęciach rekreacyjnych, co jest doskonałym sposobem odkrywania nowych pasji i zainteresowań.
 1. Rozwijanie umiejętności społecznych - poprzez uczestnictwo w różnych aktywnościach sportowych, uczniowie rozwijają swoje umiejętności społeczne, uczą się współpracy, komunikacji i budowania relacji z rówieśnikami. 

Dlaczego warto wybrać Liceum Mistrzostwa Sportowego "STAL"?

 • Profesjonalny program sportowy - Liceum oferuje specjalistyczne programy sportowe, które umożliwiają uczniom rozwijanie swoich umiejętności i osiąganie sukcesów na najwyższym poziomie. Teraz, dzięki nowej klasie ogólnorozwojowej, uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w codziennej, różnorodnej aktywności fizycznej. Program kształcenia obejmuje 16 godzin sportu tygodniowo, co pozwala na intensywny trening i rozwój sportowy.
 • Elastyczny podział godzin - zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest połączenie edukacji sportowej z nauką ogólnokształcącą. Dlatego Szkoła oferuje elastyczny podział godzin, który umożliwia harmonijne łączenie treningów z zajęciami szkolnymi. Dzięki temu uczniowie nie muszą wybierać między pasją sportową a edukacją.
 • Holistyczne podejście do rozwoju - w Liceum Mistrzostwa Sportowego "STAL" stawiamy na rozwój uczniów nie tylko w sferze sportowej, ale także osobistej. Uczymy ich odpowiedzialności, dyscypliny i zarządzania czasem, co przekłada się na sukcesy zarówno na boisku, jak i poza nim.
 • Nowoczesne zaplecze sportowe – Szkoła dysponuje nowoczesnym zapleczem sportowym, które pozwala na przeprowadzanie treningów w komfortowych warunkach. Nasze obiekty są wyposażone w najwyższej jakości sprzęt, co zapewnia optymalne warunki do rozwoju sportowego.
 • Indywidualne podejście do ucznia - każdy uczeń jest dla nas wyjątkowy. Stawiamy na indywidualne podejście, dostosowując program nauczania i treningów do potrzeb oraz predyspozycji poszczególnych uczniów. Dzięki temu nasi podopieczni mogą w pełni rozwijać swoje talenty.
 • Wsparcie psychologiczne i dietetyczne - rozumiemy, jak ważna jest równowaga między ciałem a umysłem. Dlatego zapewniamy naszym uczniom wsparcie psychologiczne oraz konsultacje dietetyczne, które pomagają utrzymać optymalną kondycję psychiczną i fizyczną.
 • Bogaty program edukacyjny - oprócz specjalistycznych treningów sportowych, Liceum Mistrzostwa Sportowego "STAL" oferuje bogaty program edukacyjny, który przygotowuje uczniów do matury i dalszej edukacji na wyższych uczelniach. Nasza kadra nauczycielska to eksperci w swoich dziedzinach, którzy dbają o wysoki poziom nauczania.
 • Możliwość uczestnictwa w międzynarodowych zawodach - nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w międzynarodowych zawodach sportowych, co pozwala na zdobycie cennego doświadczenia i pokazanie swoich umiejętności na arenie międzynarodowej. To doskonała okazja do nawiązania międzynarodowych kontaktów i zwiększenia swojej atrakcyjności na ścieżce rozwoju kariery.

Korzyści dla Uczniów

Nasi uczniowie cieszą się lepszym zdrowiem, wyższą świadomością dbania o zdrową dietę i codzienny ruch.
 
Przyzwyczajenie do uprawiania sportów w młodym wieku przekłada się na aktywny tryb życia w dorosłości. Ponadto, regularna aktywność fizyczna sprzyja wyższej samoocenie, odpowiedzialności, sumienności i samoorganizacji.

Przyjazna Atmosfera i Profesjonalna Kadra

W LO SMS "STAL" stawiamy na przyjazną atmosferę oraz indywidualne podejście do każdego ucznia.
 
Nasza kadra nauczycielska to doświadczeni pedagodzy i trenerzy, którzy z pasją wspierają rozwój młodych sportowców zarówno na boisku, jak i w klasie.

Perspektywy na Przyszłość

Absolwenci LO SMS "STAL" zdobywają zarówno sportowe, jak i ogólne wykształcenie, co otwiera przed nimi szerokie perspektywy na przyszłość. Nasi uczniowie mają ponadprzeciętną możliwość kontynuacji nauki w Akademiach Wychowania Fizycznego oraz innych uczelniach okołosportowych.
 
Dzięki temu mogą realizować marzenia o karierze zawodowego sportowca lub znaleźć swoje miejsce w świecie sportu jako trenerzy i instruktorzy. Zdobytą wiedzę i doświadczenie sportowe będą mogli przekazywać kolejnym pokoleniom, kształtując przyszłych mistrzów.

Zapraszamy do Liceum Mistrzostwa Sportowego "STAL" w Rzeszowie

Jeśli Twoje dziecko jest ambitne, aktywne sportowo i pragnie rozwijać swoje talenty, Liceum Mistrzostwa Sportowego "STAL" w Rzeszowie to idealne miejsce dla niego. Dołącz do nas i pozwól swojemu dziecku realizować swoje marzenia sportowe, zdobywając jednocześnie solidne wykształcenie.

Zapisy trwają – zrób pierwszy krok ku przyszłości pełnej sukcesów!

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego Stal w Rzeszowie
Ul. Mickiewicza 1, 35-064 Rzeszów
Tel: 17 710 00 15

www.stalsms.pl/rekrutacja
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij