2024-05-13 17:22:16

Vaclav Milik (Cellfast Wilki Krosno) weźmie udział Tauron Speedway Euro Championship. W Daugavpils wywalczył przepustkę

W niedzielę (12.05) na Łotwie odbył się turniej eliminacyjny SEK. Challenge. Zawody wygrał Maciej Janowski a wraz z nim awansowało jeszcze dwóch Polaków. Przepustkę otrzymał także zawodnik Wilków Krosno i łotewski żużlowiec.

W weekend wyłoniono najskuteczniejszych zawodników, którzy wezmą udział w Tauron Speedway Euro Championship. Do ekipy Michelsena, Lebiediewa, Kołodzieja, Dudka i Madsena dołączają: Maciej Janowski, Kacper Woryna, Piotr Pawlicki oraz Jewgienij Kostygow i Vaclav Milik. Turniej ukończył na 3. miejscu z 11 punktami. Ten ostatni jest dobrze znany w Krośnie, bowiem jest kapitanem Wilków. Wraz z nim w zawodach startował także drugi z członków „Watahy” – Dimitri Berge, który zakończył zmagania na 10. pozycji. Prestiżowe zawody rangi europejskiej rozpoczną się 8 czerwca w Debreczynie.