2024-04-20 18:04:02

Sokół Sieniawa przegrał z Wiślanie Jaśkowice

Sokół Sieniawa przegrał u siebie 2-4 z Wiślanie Jaśkowice w meczu 26. kolejki 3. ligi gr. IV!

Dzisiejszy mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już od pierwszych minut groźniej atakowali i na boisku byli bardziej energiczni, aniżeli zespół przyjezdnych.

Poskutkowało to bramką zdobytą przez Franciszka Wróblewskiego z 33. minuty. Zawodnik gospodarzy po niemałym zamieszaniu przed polem karnym rywali, oddał sytuacyjny strzał w samo okienko bramki strzeżonej przez Szymona Brańczyka

Chwile później w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem znaleźć się mógł Sebastian Kwaczreliszwili, jednak został sfaulowany w okolicy pola karnego.

Bardzo dobry fragment w wykonaniu podopiecznych trenera Dariusza Majchera okraszony został jeszcze jednym trafieniem - po indywidualnym rajdzie Jakuba Czajkowskiego z 38. minuty.

Na przerwę gospodarze zeszli z dwubramkowym prowadzeniem i sporą szansą na przełamanie swojej serii porażek.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił i to wciąż gospodarze tworzyli groźniejsze sytuacje, kończone jednak zbyt lekkimi lub niecelnymi strzałami.

Przyjezdni obudzili się dopiero w 53. minucie, kiedy to do sytuacji strzeleckiej w polu karnym doszedł Arisa Monsuru. Jego uderzenie głową pewnie wyłapał jednak bramkarz. Kilka minut później zawodnik Wiślan, Tomasz Jaklik po faulu doznał groźnej kontuzji i musiał opuścić boisko.

W kolejnych minutach zaczęła zarysowywać się przewaga Wiślan, która poskutkowała trafieniem Błażeja Radwanka z 67. minuty.

Goście napędzali się coraz bardziej, aż w 79. minucie do rzutu wolnego podszedł strzelec gola kotaktowego Błażej Radwanek i pięknym strzałem doprowadził do wyrównania stanu meczu.

Niespełna dwie minuty później sytuację "sam na sam" wykorzystał Błażej Radwanek, kompletując hat-tricka i wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Ależ fragment Wiślan!

Nieco oszołomieni po tym co się stało zawodnicy Sokoła próbowali podnieść się jeszcze w samej końcówce, ale nie byli już w stanie zagrozić mocniej bramce Wiślan.

Ci z kolei, w doliczonym czasie gry podwyższyli jeszcze na 4-2, ustalając tym samym wynik końcowy tego spotkania. Faul w swoim polu karnym popełnił Mateusz Padiasek, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze od bramki Sokoła podszedł kapitan gości, Dawid Dynarek, pewnie pokonując bramkarza.

1-0 Franciszek Wróblewski (33.)
2-0 Jakub Czajkowski (38.)
2-1 Błażej Radwanek (67.)
2-2 Błażej Radwanek (79.)
2-3 Błażej Radwanek (81.)
2-4 Dawid Dynarek (90.)

Sokół Sieniawa: Siryk - Kiełb, Mróz (80. Padiasek), Wawryszczuk, Kwaczreliszwili (50. Jeż), Fedan (80. Walat), Kiełbasa (80. Stankiewicz), Wróblewski (77. Ptasznik), Więckowski, Kaczor, Czajkowski
Wiślanie Jaśkowice: Brańczyk - Jaklik (62. Kołodziej), Bociek, Lewiński, Krasuski, Morawski (46. Wiśniewski), Monsuru, Tetych (46. Marszalik), Dynarek, Ożóg (46. Stachera), Radwanek