2024-04-06 13:03:00

Izolator Boguchwała pokonał Głogovię Głogów Małopolski

Krystian Wilk zapewnił trzy punkty Izolatorowi Boguchwała w starciu 22. kolejki 4 ligi podkarpackiej z Głogovią Głogów Małopolski. W doliczonym czasie gry obrońca zdecydował się na strzał z dystansu i gospodarze mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

Pierwsza akcja tego meczu miała miejsce pod bramką Kamila Dybskiego. W 8. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony w dogodnej pozycji znalazł się Filip Czop, lecz jego uderzenie było zbyt lekkie, by pokonać golkipera Izolatora. Po chwili i w sytuacji sam na sam znalazł się Rafał Walas, jednak uderzył obok słupka i goście mogli odetchnąć.

Dwa rzuty karne w krótkim czasie

W 16. minucie ręką dotknął piłki we własnym polu karnym Bartłomiej Kontrabecki i sędzia wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Arkadiusz Staszczak i pewnym strzałem otworzył wynik. Podopieczni Kamila Kawy poszli za ciosem i mogli prowadzić 2-0. Futbolówka trafiła do Tomasza Płonki, który posłał ją poprzeczką. Tymczasem wyrównującego gola zdobyli zawodnicy Tomasza Głąba. Tym razem arbiter dopatrzył się zagrania ręką strzelca pierwszego gola i rzut karny mieli gospodarze. Na listę strzelców wpisał się Krystian Wilk i było 1-1.

Na kolejną godną uwagi akcję kibice zgromadzeni na Izo Arenie musieli poczekać do 34. minuty. W polu karnym odnalazł się K. Wilk, który uderzył z pierwszej piłki i Piotr Lipka w ostatniej chwili wybił ją na rzut rożny. Będąca na fali "Izolacja" mogła objąć prowadzenie tuż przed zmianą stron. Lucjan Frydrych dostrzegł Konrad Kowala, ten w będąc w szesnastce rywali posłał futbolówkę wprost w ręce bramkarza. Była to ostatnia okazja na zmianę rezultatu w tej części rywalizacji i po chwili Albin Kijowski zaprosił obie drużyny na przerwę.

Krystian Wilk rozstrzygnął mecz w doliczonym czasie gry

Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy delikatnie przeważał zespół z Boguchwały. O ile miejscowi dłuzęj utrzymywali się przy piłce i rozgrywali ją przed bramką tak Lipki, tak golkiper Głogovii pozostawał praktycznie bezrobotny. W 61. minucie rajdem popisał Frydrych, który wpadł w pole karne gości i uderzył nad bramką.

Tempo zawodów wyraźnie spadło i długimi fragmentami gra toczyła się na środku boiska. W 86. minucie okazję miał Kowal, ale został uprzedzony przez obrońcę i futbolówka trafiła do bramkarza. 120 sekund później piłkę meczową miał Kamil Pilecki, lecz przestrzelił z 11. metrów po podaniu Mykoli Podiacheva. Ta sytuacja zemściła się w doliczonym czasie gry. Z dystansu przymierzył K. Wilk i utonął w objęciach kolegów. Ostatecznie trzy punkty pozostały w Boguchwale.

0-1 Arkadiusz Staszczak (17-rzut karny)
1-1 Krystian Wilk (24-rzut karny)
2-1 Krystian Wilk (90+2)

Krystian Wilk SHOW w Boguchwale!

Krystian Wilk SHOW w Boguchwale! Popularny "Krynia" najpierw zdobył gola na 1-1, a w doliczonym czasie gry (90+2) popisał się pięknym uderzeniem dając wygraną swojej drużynie! IZOLATOR BOGUCHWAŁA - GŁOGOVIA GŁOGÓW MAŁOPOLSKI 2-1 0-1 Arkadiusz Staszczak (17-karny) 1-1 Krystian Wilk (24-karny) 2-1 Krystian Wilk (90+2)

Opublikowany przez PodkarpacieLIVE Sobota, 6 kwietnia 2024

Izolator Boguchwała: Kamil Dybski- Aleh Halamaka, Konrad Kowal, Krystian Wilk, Bartłomiej Kontrabecki, Rafał Walas (82. Mateusz Olejarka), Maciej Wilk, Eryk Ciemierkiewicz, Mateusz Lusiusz, Adam Matuszczak, Lucjan Frydrych.

Głogovia Głogów Małopolski: Piotr Lipka- Kacper Cząba, Hubert Osuch (77. Szymon Maćkowiak), Mirosław Kmiotek, Kamil Pilecki, Konrad Domoń, Grzegorz Płonka, Filip Czop, Dmytro Rudiachev (68. Rakhidi Manamela), Arkadiusz Staszczak, Tomasz Płonka  (82. Mykola Podiachev).

Sędziował: Albin Kijowski.