2024-03-31 12:50:42

Sokół Kolbuszowa Dolna wygrał 2-0 z Polonią Przemyśl

Gole Patryka Szczurka (na zdjęciu z pewej) zapewniły 3 punkty Sokołowi Kolbuszowa Dolna w starciu z Polonią Przemyśl (fot. Sokół Kolbuszowa Dolna/facebook)

Sokół Kolbuszowa Dolna wygrał czwarty mecz z rzędu i jest jedynym zespołem z kompletem zwycięstw w IV lidze w tym roku.

W 21. kolejce 4 ligi podkarpackiej Sokół Kolbuszowa Dolna podejmował na własnym terenie drużynę Polonii Przemyśl.

Gospodarze chcieli wygrać po raz kolejny i zbliżyć się do rejonów środka tabeli, goście natomiast liczyli na złapanie punktów, które pozwoliłyby im zbliżyć się do wyjścia ze strefy spadkowej.

Pierwsza połowa dla Sokoła, ale bez goli

Początek meczu był wyrównany, ale z czasem to podopieczni Marcina Wołowca zaczęli przejmować inicjatywę. W 22. Minucie spotkania groźny, aczkolwiek niecelny strzał oddał Kacper Wątróbski.

Trzy minuty później w polu karnym faulowany był Patryk Szczurek. Do jedenastki podszedł Kacper Drelich, ale przegrał pojedynek z Markiem Majewskim.

Dziewięć minut przed przerwą bardzo dobrą sytuację miał pomocnik Sokoła Marcin Mokrzycki, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem „Przemyskiej Barcelonki.” Drużyna znad Nilu miała przewagę w tej części gry, ale nie udokumentowała jej choćby jednym golem.

Dublet Patryka Szczurka zapewnił 3 punkty

Druga połowa zaczęła się fantastycznie dla drużyny z Kolbuszowej Dolnej. W jednym z pierwszych kontaktów z piłką dobrą sytuację miał wprowadzony po przerwie Adrian Nowak.

Sokół wyszedł na prowadzenie w 50. minucie. Patryk Szczurek zabawił się z obrońcami drużyny z Przemyśla i uderzył po krótkim słupku bramkarza.

Trzy minuty później było już 2-0. Tym razem Michał Mazurek zagrał wzdłuż bramki, a piłkę do bramki zapakował strzelec pierwszej bramki.

W 60. minucie ładną akcją indywidualną popisał się ponownie Mazurek i uderzył po długim słupku. Piłka jednak nie znalazła drogi do bramki.

Trzy minuty później po akcji aktywnego dzisiaj Michała Mazurka szansę na podwyższenie prowadzenia miał Kacper Misiak, ale jego strzał poszybował ponad bramką.

Sokół wygrał pewnie to spotkanie, awansował na jedenaste miejsce w tabeli i na dobre oddalił się od strefy spadkowej. Drużyna z Przemyśla natomiast jeśli nie chce spędzić przyszłego sezonu w klasie okręgowej musi zacząć jak najszybciej punktować.

1-0 Patryk Szczurek (50)
2-0 Patryk Szczurek (53)

Sokół Kolbuszowa Dolna: M. Lewandowski - Skowron, Khorolskyi (76. Bożek), Drelich – Cyganowski (72. Bik), Misiak, Mokrzycki, Wątróbski (68. Marszalik), Mazurek – Kilian (46. Nowak), Szczurek

Polonia Przemyśl: Majewski – Marych (70. Pawłowski), Kuźniar, Solarz, Pacheco (60. H. Błahuciak) – J. Janas, Kazek, K. Janas (83. Faria Dos Santos), Jasiński, D. Janas – Walczyszewski (55. Martins Praseres)

Sędziował: Tomasz Mazur (Stalowa Wola)

Żółte kartki: Pacheco, Martins Praseres