2024-03-09 16:05:21

Sokoł Sieniawa pokonał u siebie Czarnych Połaniec

Sokół Sieniawa golami z drugiej połowy dopisał sobie trzy punkty wygrwyając z Czarnymi Połaniec

Sokół Sieniawa w pierwszej kolejce rundy wiosennej 3.ligi gr IV odniósł porażkę z Podlasiem Biała Podlaska. Teraz ekipa z Podkarpacia chciała zgarnąć pełną pulę. Dziś przystąpili do walki na własnym terenie z Czarnymi Połaniec.  Początek należał zdecydowanie do gości. Groźny strzał zaliczył Michał Banik, a w 14.minucie Krystian Kardyś zszedł z  prawego skrzydła i uderzył prosto wbramkarza, który sparował piłkę na rzut rożny.

Do wielkiej kontrowersji doszło chwilę później. Po rzucie rożnym, po dośrodkowaniu piłkę ręką odbilł jeden z zawodników Sieniawy, ale sędzia nie odzgwizdał rzutu karnego, co spotkało się ze sporym oburzeniem gości. W 29.minucie fatalnie rzut rożny rozegrał Połaniec - futbolówkę przejął Sokół, a konkretniej Franciszek Wróblewski, minął dwóch zawodników i podał do Jana Mroza. Ten uderzył jednak prosto w bramkarza, a dobitka powędrowała obok słupka.

Druga połowa przyniosła gole i dominację ekipy z Sieniawy

W odpowiedzi Michał Banik próbował swoich sił, ale ponownie oddał strzał w golkipera. Na sam koniec pierwszej połowy ponownie ten sam gracz chciał otworzyć wynik, lecz piłka wylądowała na poprzeczce. Po przerwie mecz zaczął się toczyć pod dyktando gospodarzy. Arleison Martinez w jeden z sytuacji przelobował bramkarza, ale piłka odbiła się przed linią bramkową i Załucki przejął nad nią kontrolę.

W 69.minucie rozpoczęło się jednak celne strzelanie. Sebastian Kwaczreliszwili z pierwszej piłki uderzył i piłka po odbiciu od poprzeczki wpadła do bramki, a asystę zanotował Bartłomiej Kiełbasa, który chwilkę szybciej wszedł na boisko.

Miejscowi zaczęli się coraz bardziej rozkręcać. W 76.minucie podwyższyli rezultat na 2-0. Wspaniałe wejście zanotował właśnie Bartek Kiełbasa, dopisując się na listę strzelców po dobitce od słupka. Więce goli już nie obejrzeliśmy, a Sokół może cieszyć się pierwszym zwycięstwem w tej rundzie.

1-0 Sebastian Kwaczreliszwili (69)
2-0 Bartłomiej Kiełbasa (76)

Sokół Sieniawa: Wierzchowski, Jeż (45-Martinez), Skała, Mróz (86-Ptasznik), Kwaczreliszwili (89-Walat), Fedan, Wróblewski, Więckowski, Padiasek, Czajkowski, Janik.
Czarni Połaniec:Wieczerzak, Załucki, Bakowski, Chmielowiec (62-Kałaska), Banik, Palonek, Wiktor (73-Gębalski), Bawor, Smoleń, Guca (73-Wójcik), Kardyś (66-Mucha).