2024-03-03 17:33:56

Stalowa Stalowa Wola zremisowała z Chojniczanką Chojnice

Stal Stalowa Wola zremisowała na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice (fot. Radek Kuśmierz/archiwum)
Stal Stalowa Wola zremisowała z Chojniczanką Chojnice 1-1 w meczu 22. kolejki 2 ligi. Po szybkim otwarciu gospodarzy, do wyrównania w 88. minucie doprowadził Damian Oko.

Na kolejne ligowe zmagania Stal Stalowa Wola udała się do Chojnic. Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie, bowiem obie ekipy z identycznym dorobkiem punktowym znajdowały się tuż za strefą barażową.

Szybkie otwarcie Chojniczanki

Początek meczu znakomicie ułożył się dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w 4. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony celnie główkował Grzegorz Szymusik i futbolówka wylądowała w bramce Mikołaja Smyłka.

Cztery minuty później piłka wpadła do siatki Chojniczanki, jednak arbiter odgwizdał spalonego. Później piłkarze "Stalówki" dwukrotnie próbowali stworzyć zagrożenie po stałych fragmentach gry, jednak nic z tego nie wynikło.

W 16. minucie po wrzutce z rzutu wolnego Patryka Zauchy groźnie zrobiło się pod bramką miejscowych. Jeden z graczy Chojniczanki strącił futbolówkę, a ta ostatecznie minęła bramkę. Później podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego mieli optyczną przewagę, co jednak nie przekładało się na sytuacje bramkowe.

W 37. minucie po kombinacyjnym rozegraniu rzutu wolnego przez "Stalówkę" na strzał zdecydował się Bartosz Wiktoruk, ale pewną interwencją wykazał się Damian Primel. Po pierwszej części spotkania to gospodarze schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Stal Stalowa Wola ofensywnie rozpoczęła drugą połowę

Drugą połowę znów od ataków rozpoczęli zawodnicy Stali Stalowa Wola. Swoich szans szukał Adam Imiela, a potem Patryk Zaucha, jednak uderzenia w żaden sposób nie zaskoczyły golkipera miejscowych.

W 54. minucie oko w oko z Damianem Primelem stanął Adam Imiela. Bramkarz Chojniczanki w ostatniej chwili zdołał wyłuskać piłkę spod nóg zawodnika "Stalówki". Sześć minut później znów dał o sobie znać Adam Imiela i celnie przymierzył z rzutu wolnego. Na posterunku nadal był jednak Primel.

Pierwsza okazja dla miejscowych w drugiej części spotkania pojawiła się w 62. minucie po strzale Kacpra Korczyca. Piłkę nad poprzeczką przeniósł jednak Mikołaj Smyłek. Dziesięć minut później niewiele zabrakło, a golkiper "Stalówki" po raz drugi wyciągałby piłkę z siatki. Kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył Wojciech Szumilas, jednak futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

Damian Oko zapewnił gościom jeden punkt

Chojniczanka cofnęła się na własną połowę i czekała na kontry. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego cały czas szukali okazji na zmianę wyniku i udało im się to na dwie minuty przed końcem spotkania.

W 88. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie główkował Damian Oko i zapewnił przyjezdnym jeden punkt.

1-0 Grzegorz Szymusik (4)
1-1 Damian Oko (88)

Chojniczanka Chojnice: 29. Damian Primel - 54. Grzegorz Szymusik, 4. Sebastian Golak, 14. Andrias Edmundsson, 19. Sebastian Szczytniewski - 79. Marcin Kozina (46, 80. Dominik Banach), 34. Damian Nowacki (46, 11. Alef Firmino), 6. Oskar Paprzycki, 10. Wojciech Szumilas (84, 7. Błażej Szczepanek), 77. Antoni Prałat (46, 91. Kacper Korczyc; 79, 26. Czesław Raburski) - 20. Valērijs Šabala.

Stal Stalowa Wola: 33. Mikołaj Smyłek - 26. Patryk Zaucha, 87. Jakub Kowalski, 55. Damian Oko, 24. Damian Urban (76, 21. Michał Mydlarz), 27. Arkadiusz Ziarko (69, 77. Kacper Chełmecki) - 78. Jakub Górski (46, 10. Adam Imiela), 8. Łukasz Soszyński (87, 22. Jakub Banach), 14. Bartosz Wiktoruk (69, 16. Dominik Maluga), 20. Bartosz Pioterczak - 11. Sebastian Strózik.

żółte kartki: Nowacki, Szumilas.