2024-03-02 15:20:08

Wisłoka zremisowała z Garbarnią Kraków w pierwszym meczu rundy

Wisłoka dopisała jeden punkt po remisie z Garbarnią {fot. Daria Misiaszek)
Wisłoka Dębica zdobyła jeden punkt remisując 3-3 w pierwszym meczu rundy wiosennej 3.ligi gr IV.

Dziś na boisku w Krakowie odbył się pierwszy mecz rundy wiosennej 3.ligi gr IV, gdzie tamtejsza Garbarnia ugościła u siebie Wisłokę Dębica. Przebieg meczu z pewnością był zaskakujący dla wszystkich kibiców, a obie części znacząco się od siebie różniły.

Po pierwszej połowie wydawało się, że wynik jest już rozstrzygnięty, a szanse na jakiekolwiek punkty dla podopiecznych Bartosza Zołotara zerowe. Gospodarze wbili trzy bramki do przerwy, po strzałach Mateusza Sowińskiego, Bartosza Żurka oraz Mateusza Dudy.
Druga połowa odmieniła losy spotkania

Trzybramkowa przewaga wydawała się niemal niemożliwa do odrobienia. No początku drugiej odsłony do własnej bramki piłkę wpakował jednak Duda z ekipy Garbarni, dając gola na korzyść przeciwników. To zmobilizowało przyjezdnych do ataku.

W 67.minucie na 3-2 udało się trafić Kacprowi Maikowi. Na kilka minut przed końcem starcia rezultat wyrównał Mateusz Geniec z asystą Damiana Łanuchy. Ten strzał pozwolił na dopisanie punktu na konto dębiczan.

1-0 Mateusz Sowiński (16)
2-0 Bartosz Żurek (27)
3-0 Mateusz Duda (45)
3-1 Mateusz Duda (54-samobójcza)
3-2 Kacper Maik (67)
3-3 Mateusz Geniec (86)

Wisłoka: Kramarz - Geniec, Bogacz (83' Czernysz), Cabała (46' Bednarz), Grasza - Tyl, Łanucha, Iwanicki (67' Siedlecki) - Kulon (46' Siedlik), Maik, Zawiślak (46' Smoleń).