2024-02-24 18:36:09

sparing: Wieczysta Kraków - Rekord Bielsko-Biała 2-0

Wieczysta Kraków (żółto-czarne stroje) wygrała z Rekordem Bielsko-Biała w sparingu (fot. @Chachlowska / Wieczysta Kraków)
Piłkarze trzecioligowej Wieczystej Krakowa wygrali 2-0 z Rekordem Bielsko-Biała w ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek 3 ligi grupy IV.

Bramka dla Wieczystej Kraków padła już w 11. minucie meczu, a przyczyniło się do niej dwóch piłkarzy, którzy jeszcze w ubiegłej rundzie grali w podkarpakich drużynach.

Pierwszym z nich był Michał Trąbka, były zawodnik Stali Mielec, który wrzucił piłkę w pole karne Rekordu Bielsko-Biała. Drugim natomiast był Krystian Wrona, były zawodnik Stali Rzeszów, który próbował wybić piłkę na tyle niefortunnie, że wpakował ją do własnej bramki.

Drugi gol dla Wieczystej Kraków padł już w 30. minucie meczu. Najpierw strzał Michała Trąbki obronił wprawdzie bramkarz Rekordu Bielsko-Biała, ale przy dobitce Michała Fidziukiewicza nie mógł już nic zrobić.

Dla Wieczystej Kraków był to ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek 3 ligi grupy IV. Już za tydzień krakowianie udadzą się na niedaleki wyjazd do Wiślan Jaśkowice.

WIECZYSTA KRAKÓW - REKORD BIELSKO-BIAŁA 2-0 (2-0)

1-0 Krystian Wrona (11-samobójcza)
2-0 Michał Fidziukiewicz (30)

Wieczysta Kraków: Letkiewicz (46. Plewka) - Faworow (46. Żivec), Kasolik, Skrobański, Pietrzak (29. Bąk) - Danielak (58. Kot), Sławczew (20. Fidziukiewicz, 79. Mak), Swędrowski (58. Knasmullner), Trąbka (46. Bargiel), Kiedrowicz (79. Asmelash) - Jankowski (46. Łysiak).

Rekord Bielsko-Biała: Żerdka (Florek) – Kareta, Walaszek, Wrona, Wojciechowski, Wyroba, Nowak, Kasprzak, Kamiński, Waluś, Idzik oraz Madzia, Gibiec, Twarkowski, Kempny, Śliwka, Świderski.