2024-02-17 20:12:36

Siatkarki ITA Tools Stal Mielec przegrały z Uni Opole

Siatkarska Stal Mielec przegrała bój z UNI Opole (fot. Kamila Bik)
Siatkarki ITA Tools Stal Mielec nie będą grały w tunieju finałowym Tauron Pucharu Polski. Odpadły dziś po trudnym pojedynku z Uni Opole.

Uni Opole okazały się dziś lepsze od ITA Tools Stali Mielec i to opolanki zmierzą się w finałowym turnieju Pucharu Polski.  Gospodynie rozpoczęły mecz bardzo udanie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:17. Jednak w miarę upływu drugiego seta rywalizacja stawała się coraz bardziej wyrównana. Tak naprawdę mieleckie zawodniczki stopniowo zyskiwały pewność siebie i w pewnym momencie prowadziły nawet 15:11. Miejscowe nie zraziły się tym i szybko wyrównały na 18:18.

Trzeci set dawał jeszcze nadzieję na tie-breaka

W końcowych momentach pokazały lepszą formę i wyszły ponownie na zwycięską ścieżkę 25:23. Trzeci set toczył się jednak na korzyść zawodniczek Stali, osiągając czteropunktowe prowadzenie. Tym razem wykorzystały okazję i zapewniły sobie pewne zwycięstwo wynikiem 25:20, a set świetnie zamknęła Weronika Gierszewska.

Uni, niewzruszony tą porażką potwierdził swoją dominację w ostatniej partii, co pozwoliło im na awans do turnieju finałowego Pucharu Polski, który odbędzie się w połowie marca w Nysie.

UNI Opole – ITA Tools Stal Mielec 3:1 (25:17, 25:23, 20:25, 25:21)

UNI: Bińczycka 2, Olaya 25, Pamuła 8, Zaroślińska-Król 16, Połeć 12, Kecher 6, Adamek (libero) oraz McCall 2, Janicka i Sieradzka 3.
Stal: Kucharska 4, Bryda 12, Bałucka 4, Mucha 22, Gierszewska 21, Kubacka 10, Łyduch (libero) oraz Pancewicz libero), Dyduła.