2024-02-03 14:34:01

Stal Rzeszów lepsza od Górnika Łęczna w sparingu

W ostatnim sparingu przed wyjazdem do Woli Chorzelowskiej, piłkarze Stali Rzeszów pokonali Górnika Łęczna 3-2.
W czwartym spotkaniu sparingowym przed powrotem na boiska Fortuna 1 Ligi, na bocznym boisku przy ul Hetmańskiej, Stal Rzeszów zmierzyła się z Górnikiem Łęczna.

Początek meczu toczył się z lekko przewagą gości, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i po stałych fragmentach gry starali się zagrozić bramce Gerarda Bieszczada. Jednak to rzeszowianie otworzyli wynik. W 10. minucie Arsen Hrosu zdołał przeciąć podanie Kacpra Kołotyło do obrońcy i z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki. Wyrównanie przyszło 15 minut później. Do bezpańskiej piłki w polu karnym Stali dopadł Lukas Klemenz i pewnym strzałem wpisał się na listę strzelców. W końcówce pierwszej odsłony oba zespoły mogły strzelić po jeszcze jednej bramce. Najpierw ostro bita piłka przez Krzysztofa Danielewicza trafiła w spojenie słupka z poprzeczką, zaś tuż przed przerwą dwukrotnie swoimi umiejętnościami wykazał się Bieszczad broniąc strzały zawodników z Łęcznej.

W drugiej połowie obie drużyny nie żałowały sobie razów. W 56. minucie strzały Hrosu oraz Danielewicza zdołali zablokować defensorzy Górnika, następnie przyjezdni przeprowadzili kontrę, którą na gola zamienił Marko Roginić. Odpowiedź podopiecznych Marka Zuba była błyskawiczna. Po godzinie gry na strzał z dystansu zdecydował się Illa Postupalsky i piłka wpadła tuż przy słupku. "Biało-niebiescy" nie zamierzali na tym poprzestać. W 69. minucie Kacper Plichta wykorzystał zawahanie golkipera rywali i dał swojemu zespołowi prowadzenie 3-2. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego ponownie na listę strzelców mógł się wpisać, niezwykle aktywny tego popołudnia, Hrosu lecz uderzył tuż obok braki. Do końca rywalizacji wynik nie uległ zmianie i miejscowi mogli się cieszyć z drugiego zwycięstwa w okresie przygotowawczym.

Stal Rzeszów 3–2 Górnik Łęczna

1-0 Arsen Hrosu (10)
1-1 Lukas Klemenz (25)
1-2 Marko Roginić (56)
2-2 Illa Postupalsky (61)
3-2 Kacper Plichta (69)

Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad (60. Jakub Raciniewski) – Michał Synoś, Kacper Paśko, Szymon Panasiuk, Łukasz Góra (72. Maksymilian Soja), Krzysztof Danielewicz (75. Kamil Koczera), Szymon Kądziołka (46. Szymon Baj), Illa Postupalsky, Kacper Plichta, Arsen Hrosu, Błażej Langer (65. Adam Stankowski, 80. Kamil Bartkowiak).
Górnik Łęczna: Kacper Kołotyło – Jakub Bednarczyk, Jonathan De Amo, Lukas Klemenz, Marcin Grabowski Adam Deja, Ilkay Durmus, Paweł Żyra, Kacper Łukasiak, Marko Roginić, Mateusz Młyński
II połowa: Kacper Kołotyło (65. Dawid Olszak) – Damian Zbozień (52. Michał Sienicki), Souleymane Cisse, Lukas Klemenz, Daniel Dziwniel, Adam Deja (65. Michał Wachowicz), Żyra (65. Ilkay Durmus), Damian Warchoł, Michał Steszuk, Marko Roginić, Karol Podliński.