2024-02-03 15:32:23

Ireneusz Pietrzykowski: Intensywność Motoru była dla nas trudną zaporą

Stal Stalowa Wola przegrała sparing z Motorem Lublin (fot. Stal1938)
Stal Stalowa Wola przegrała wczoraj sparing z pierwszoligowym Motorem Lublin. Po meczu kontrolnym wypowiedział się Ireneusz Pietrzykowski, trener "Stalówki"

-No niestety porażka 0-2. W zasadzie ta pierwsza połowa była inna niż tydzień temu w Rzeszowie, bo tamten mecz był mocno wyrównany. Dzisiaj nie potrafiliśmy sobie poradzić z tą pierwszą linią pressingową Motoru. Do tego dwie kontry, które gospodarze wykorzystali wzorowo. Stworzyliśmy dwie-trzy sytuacje do strzelenia bramki, ale intensywność Motoru była dla nas trudną zaporą.

"Motor był po prostu lepszy"

-Druga połowa była bardziej wyrównana. Więcej grania było bezpośredniego. Potrafiliśmy przenieść grę pod bramkę przeciwnika. Nie zmienia to faktu, że Motor był po prostu lepszy. Mieliśmy trochę inną charakterystykę zawodników. Po przerwie bardziej beigali do przodu. W pierwszej połowie bardzo fajnie utrzymywaliśmy się nisko przy piłce. Nie potrafiliśmy wykorzystać takich fragmentów, kiedy piłka powinna być przeniesiona do drugiej bazy, zdobyc drugą i próbować przejść do trzeciej.