2023-10-07 19:10:38

Sokół Kamień pewnie pokonał Koronę Rzeszów

Sokół Kamień pokonał 4-1 na wyjeździe Koronę Rzeszów w meczu 11. kolejki 4. ligi podkarpackiej.

Dwa rzuty karne i mnóstwo podbramkowych okazji - tak w skrócie można opisać spotkanie pomiędzy Koroną Rzeszów, a Sokołem Kamień, zakońcozne pokaźnym zwycięstwem beniaminka.

Sokół, który szturmem wdarał się do podkarpackiej czwartej ligi i obecnie jest jedną z najlepiej punkujących drużyn w stawce nie pozostawił złudzeń i nie dał najmniejszych szans ostatniej w tabeli Koronie.

Choć mecz ten lepiej rozpoczęła drużyna z Rzeszowa. Ataki rzeszowian nabierały tempa i z minuty na minutę były coraz groźniejsze. Aż w końcu, w 15. minucie gospodarze objęli prowadzenie dzięki trafieniu Sammy'ego Y'taia.

Stracona bramka podziałała na tegorocznego beniaminka niczym płachta na byka. Goście w tym momencie jakby na nowo rozpoczęli mecz, zaczęli grać odważniej i prezentować dyspozycję do jakiej przyzwyczaili swoich kibiców w większości meczów obecnego sezonu.

Poskutkowało to wyrównaniem stanu meczu, a po chwili także wyjściem na prowadzenie. W 23. minucie Kacper Piechniak najpierw wykorzystał rzut karny, a niespełna kilka minut później dołożył kolejną bramkę, wyprowadzając tym samym swoją drużynę na prowadzenie.

Druga połowa przebiegała pod dyktando gości, którzy jednak potrzebowali prawie pół godziny, by swoje prowadzenie podwyższyć.

Ostatecznie dwukrotnie do siatki rywali trafił Mateusz Jędryas (w tym raz z rzutu karnego) i drużyna z Kamienia mogła cieszyć się ze swojej szóstej wygranej w sezonie.

1-0 Sammy Y'tai (15.)
1-1 Kaper Piechniak (23.)
1-2 Kacper Piechniak (29.)
1-3 Mateusz Jędryas (73.)
1-4 Mateusz Jędryas (89.)

Korona Rzeszów: wkrótce
Sokół Kamień: Siudak - Gnatek, Piekut, Podstawek, Piechniak, Stępniowski, Rychel, Majka, Jędryas, Gdowik, Marut