2023-07-01 17:07:24

PGE FKS Stal Mielec minimalnie słabsza od Wisły Kraków w sparingu

PGE FKS Stal Mielec przegrała 2-3 w meczu sparingowym z pierwszoligową Wisłą Kraków.

Piłkarze Wisły Kraków w rozegranym w Myślenicach sparingu prowadzili do przerwy po trafieniu Angela Rodado.

Chwilę po zmianie strony do wyrównania doprowadził Krzysztof Wołkowicz, ale już minutę później samobójczego gola strzelił Marco Ehmann i to Wisła Kraków ponownie była na prowadzeniu.

W 53. minucie kolejną bramkę dla krakowian zdobył Miki Villar i było już 3-1. Pięć minut później kontaktowego gola dla PGE FKS Stali Mielec zdobył Marco Ehmann, jednak do wyrównania nie udało się już doprowadzić.

W barwach Stali Mielec zagrało trzech graczy testowanych - bramkarz, obrońca i pomocnik.

W Wiśle Kraków wystąpił doskonale znany na Podkarpaciu Dawid Olejarka, ostatnio zawodnik Stali Rzeszów.

WISŁA KRAKÓW - PGE FKS STAL MIELEC 3-2 (1-0)

1-0 Angel Rodado (41)
1-1 Krzysztof Wołkowicz (46)
2-1 Marco Ehmann (47-samobójcza)
3-1 Miki Villar (53)
3-2 Marco Ehmann (58)

Wisła Kraków (I połowa): Alvaro Raton - Dawid Szot, Igor Łasicki, Joseph Colley, Jakub Krzyżanowski -  Bartosz Talar, Kacper Duda, Tachi, Joan Roman, Jesus Alfaro - Angel Rodado; (II połowa) Kamil Broda -  Dawid Szot (61. Bartosz Jaroch), Boris Moltenis, Alan Uryga, Jakub Krzyżanowski (61. David Junca) - Miki Villar, Vullnet Basha (39. Mariusz Kutwa), Patryk Gogół, Dawid Olejarka, Mateusz Młyński (77. Karol Tokarczyk) - Michał Żyro.

PFE FKS Stal Mielec (I połowa): Mateusz Kochalski - Jakub Rozwadowski, Marco Ehmann, Mateusz Matras, Krystian Getinger, Krzysztof Wołkowicz - Koki Hinokio, Michał Trąbka, Piotr Wlazło, Maciej Domański - Dominik Sokół; (II połowa) Zawodnik testowany -  Łukasz Gerstenstein, Marco Ehmann (60. Zawodnik testowany), Kamil Pajnowski, Leandro, Krystian Getinger (77. Zawodnik testowany) - Mateusz Stępień, Maciej Domański, Michał Trąbka (84. Konrad Guca), Krzysztof Wołkowicz (84. Adrian Soboń) -  Dominik Sokół (73. Krystian Kardyś).

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).
Żółte kartki: Tachi, Roman, Krzyżanowski, Młyński.