2023-06-03 18:06:20

Sokół Nisko pokonał Lechię Sędziszów Małopolski

Sokół Nisko pokonał na wyjeździe 2-1 Lechię Sędziszów Małopolski w meczu 31. kolejki 4. ligi podkarpackiej.

Drużyny biorące udział w tym pojedynku długo kazały czekać kibicom na nadejście sportowych emocji.

Przez pierwszą połowę ewidnetnie obie ekipy skupiały się na tym, by przede wszystkim gola nie stracić.

Druga część meczu zrekompensowała jednak kibicom czekanie. Gospodarze objęli prowadzenie w 65. minucie po trafieniu Dominika Kędziora

Podopieczni trenera Marcina Wołowca nie zamierzali jednak zwieszać broni i z minuty na minutę coraz groźniej atakowali bramkę Lechii.

Przyniosło to zamierzony skutek w 86. minucie. Piotr Młynarczyk trafił wówczas bezpośrednio z rzutu wolnego.

Oszołomiona stratą bramki Lechia nie potrafiła podnieść się i została zepchnięta do defensywy przez napierający mocno Sokół.

Gościom odważna gra znowu się opłaciła - tym razem już w doliczonym czasie gry, kiedy to bramkę dającą prowadzenie i ostatecznie wygraną strzelił dla drużyny z Niska wprowadzony na boisko w drugiej połowie Filip Moskal

Sokół wygrał tym samym w starciu beniaminków i odniósł swoje siódme zwycięstwo w sezonie.

1-0 Dominik Kędzior (65.)
1-1 Piotr Młynarczyk (86.)
1-2 Filip Moskal (90.)

Lechia Sędziszów Małopolski: Ćwiczak - Zygmunt, Kanach, Świst, Lesiński, Dziura, Słoma, Frankiewicz, Wesołowski, Pyrdek, Kędzior
Sokół Nisko: Polit - Omuru, Drelich, Gnatek, M. Pyryt, Marut, Bednarz, Bigas, D. Pyryt, Dziopak, Mistrzyk
Sędziował: Ireneusz Lis