2023-05-24 09:57:56

Klasa O Rzeszów: Strug Tyczyn niepokonany od jedenastu spotkań! [Podsumowanie 25. kolejki]

Za nami 25. kolejka w rzeszowskiej klasie okręgowej. W czołówce nadal trwa zacięta walka o awans, a emocji nie zabrakło również w dolnej części tabeli. Zobaczcie podsumowanie wszystkich spotkań z minionego weekendu.

Resovia II - Sawa Sonina

Lider kontynuuje zwycięską passę i w ostatniej kolejce pokonał na własnym boisku Sawę Sonina 3-0.
„Pasiaki” rozpoczęły strzelania dopiero w końcówce pierwszej połowy, w 42. minucie Dawid Pieniążek zdobył bramkę na 1-0, a trzy minuty później ten sam zawodnik zamknął podanie Dimy Pirnacha i drugi raz wpisał się na listę strzelców. Podopieczni Romana Borowskiego zamknęli wynik meczu w 60. minucie, kiedy futbolówkę w samo okienko bramki skierował Kornel Rębisz.

Jedność Niechobrz - Włókniarz Rakszawa

W ostatniej kolejce komplet punktów zainkasował również Włókniarz Rakszawa, który 3-0 pokonał Jedność Niechobrz. Na listę strzelców po stronie gości wpisywali się Volodymyr Khomik, Marcin Gorzelany i Mikołaj Wania.

Sokół Sokołów Małopolski - Strug Tyczyn

Niepokonany od 11 spotkań Strug Tyczyn znów dopisał 3 „oczka” i nadal goni liderującą Resovię. Ekipa z Tyczyna do pierwszego miejsca ma tylko jeden punkt straty, a ostatniej kolejce w starciu z wiceliderem nie miał szans Sokół Sokołów Małopolski.

Wynik spotkania otworzył już w 13. minucie tego meczu Karol Nieckarz, a kilkanaście minut później na 2-0 podwyższył Mateusz Wojtanowski. Po zmianie stron Nieckarz dołożył jeszcze jedno trafienie, a w 64. minucie wynik spotkania na 4-0 ustalił Mateusz Prokop.

Iskra Zgłobień - KS Zaczernie

Zajmujący trzecią lokatę KS Zaczernie pokonał na wyjeździe Iskrę Zgłobień 3-1. Goście z impetem weszli w to spotkanie i już w 6. minucie Hubert Rączka precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku otworzył wynik tego meczu. W kolejnych minutach Iskra wykreowała sobie kilka sytuacji strzeleckich, jednak w 33. minucie to przyjezdni podwyższyli prowadzenie, kiedy Adrian Cieśla strzałem głową przelobował Dawida Ziobro.

Po zmianie stron Iskra zniwelowała straty, kiedy w polu karnym sfaulowany został Dmytro Kishchuk, a jedenastkę na gola zamienił Michał Worosz. W 69. minucie KS Zaczernie potwierdził jednak, że zamierza wyjechać ze Zgłobnia z kompletem punktów. Hubert Rączka pięknie przymierzył z rzutu wolnego i podwyższył na 3-1. W końcówce naciskali jeszcze gospodarze, ale nie zdołali już odrobić strat.

Błażowianka Błażowa - Strumyk Malawa

Kolejne zwycięstwo na swoje konto dopisała Błażowianka Błażowa, która przed własną publicznością pokonała Strumyk Malawa 1-0. Decydująca okazała się jedna bramka, której autorem był Maciej Makarski w 78. minucie.

- Słowa uznania dla zawodników za to jak dzisiaj prezentowaliśmy się na boisku. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie i zgarnęliśmy to co najważniejsze czyli trzy punkty w czwartym meczu z rzędu. Uważam, że ani na chwile nie straciliśmy kontroli nad meczem tworząc sobie przy tym bardzo dużo dogodnych sytuacji, do strzelenia bramki.

Dziś po raz kolejny mogliśmy zagrać na bardzo dobrze przygotowanym boisku na co, na pewno też miało wpływ wykonanie w ostatnim czasie właściwego odwodnienia i tutaj ukłon w stronę Pana Józefa i Tomasza. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy dziś dać radość kibicom na trybunach i sami również się pocieszyć, bo to nas na pewno napędza i pokazuje, że wspólnie zmierzamy w jednym kierunku- mówił po tym spotkaniu trener gospodarzy, Konrad Bober.

Orzeł Wólka Niedźwiedzka - Grodziszczanka Grodzisko Dolne

Do emocjonującego starcia doszło w dolnej części tabeli, gdzie Orzeł Wólka Niedźwiedzka zremisował z Grodziszczanka Grodzisko Dolne 2-2. W kontekście walki o utrzymanie był to mecz o „sześć punktów”.

Gospodarze po pierwszych 45- minutach prowadzili już 2-0 po trafieniach Arkadiusza Bałuta i Sebastiana Kłeczka. Grodziszczanka zaczęła odrabiać straty w samej końcówce, w 87. minucie bramkę kontaktową zdobył Mateusz Majkut, a w doliczonym czasie gry gola na wagę remisu ustrzelił Łukasz Grzywa.

Leśna Wólka Podleśna - Plantator Nienadówka

W kolejnym ważnym meczu odnośnie układu dolnej części tabeli Leśna Wólka Podleśna pewnie pokonała Plantatora Nienadówka 3-1. W pierwszym minutach gospodarze całkowicie zdominowali to spotkanie, czego efektem były dwie szybko strzelone bramki. W 6. minucie Piotr Janda trafił do siatki z z okolicy 5. metra, a 3. minuty później ten zawodnik podwyższył na 2-0.

Po zmianie stron nadal inicjatywa była po stronie Leśnej i w 70. minucie znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Adrian Hacia i podwyższając na 3-0 zdobył swoją premierową bramką w barwach drużyny z Wólki Podleśnej. Plantatora Nienadówka stać było tylko na honorowe trafienie w 88. minucie po rzucie karnym.

LKS Wola Dalsza - KS Przybyszówka

Aż dziewięć bramek padło w meczu pomiędzy Wolą Dalszą a KS Przybyszówka. Ostatecznie o jedną bramkę lepsi okazali się przyjezdni i zwyciężyli 5-4. Ta porażka praktycznie pozbawia Wolę Dalszą szans na utrzymanie się w klasie okręgowej.

Po pierwszych 35. minutach goście prowadzili już 4-0 po bramkach  Michała Chmiela, Macieja Lewickiego i dwóch trafieniach Szymona Sokala.  Przed przerwą nadzieję gospodarzom dał Bieniasz, który trafił do siatki po podaniu Piestraka.

Po zmianie stron Wola Dalsza zaczęła odrabiać straty. W 75 minucie po dograniu z rzutu wolnego Eckera piłkę do bramki skierował Pożyczek, a dwie minuty później drugi raz na listę strzelców wpisał się Bieniasz i było 3-4. Po jednej z kontr to jednak KS Przybyszówka dołożył piątą bramkę, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Wojnar.

W końcówce miejscowi wciąż szukali jeszcze swoich szans, ale ostatecznie udało im się zniwelować straty do jednej bramki, kiedy rzut karny skutecznie egzekwował Miś.