2023-05-24 11:15:00

Dariusz Dziedzic, prezes Siarki Tarnobrzeg: Matematycznie spadliśmy, ale warto grać do końca

Prezes Dariusz Dziedzic ma za sobą pierwsze rozmowy z piłkarzami, którzy mogliby zasilić Siarkę w nowym sezonie. (fot. Radek Kuśmierz)
Prezes Dariusz Dziedzic ma za sobą pierwsze rozmowy z piłkarzami, którzy mogliby zasilić Siarkę w nowym sezonie. (fot. Radek Kuśmierz)
- Słychać, że niektóre kluby w drugiej lidze mają problem z uzyskaniem licencji - mówi Dariusz Dziedzic, prezes Siarki Tarnobrzeg.
 
- W przyszły w Tarnobrzegu nie będzie drugiej ligi. Co w tej sytuacji czuje szef klubu?
 
- Boli mnie to. Każdy woli być rozliczany z sukcesów.
 
- Czego brakło Siarce na finiszu rozgrywek. Trener wspomniał, że drużyna po godzinie traci wigor. Też pan tak to widzi?
 
- Coś w tym pewnie jest. Trener wymagał intensywnej gry przez 90 minut, ale to trudna sprawa. Szyki mieszały nam problemy fizycznej natury, kontuzje, urazy. Ciężko było grać ustabilizowanym składem.
 
- Czy w strefie spadkowej warto być jak najwyżej?
 
Matematycznie spadliśmy, ale nie odpuszczamy. Zostały dwie kolejki i gramy do końca. Rożnie bywa. Czasem nie wszyscy mogą przystąpić do kolejnych rozgrywek.
 
- Ma pan jakieś sygnały?
 
- Słychać, że niektóre kluby mają problem z licencją. Zobaczymy też jak nam pójdzie w tej kwestii, ale powinno być dobrze. Pozostało nam dostarczenie jeszcze jednego dokumentu.
 
- W sprawie szkoleniowca nic się nie zmieniło? Zostaje?
 
- Taki był projekt i tego się trzymamy. Trener Dariusz Kantor miał powalczyć o utrzymanie, a razie spadku zbudować zespół, który będzie grał o ponowny awans do drugiej ligi. Doskonale zna trzecioligowe realia, co powinno mu pomóc.
 
- W drużynie będzie ewolucja, czy rewolucja kadrowa?
 
- Zmiany na pewno będą. Niektórym piłkarzom kończą się umowy, spadek też wpłynie na dalsze wybory innych. Nie powiedziałbym jednak, że potrzebujemy rewolucji.
 
- Sezon trwa, ale zgaduję, że pewne przymiarki do nowego już trwają.
 
- Zgadza się. Działamy. Pojawiają się pierwsze nazwiska, były pierwsze rozmowy.
 
- Proszę na koniec dwa zdania o stanie klubowej kasy?
 
Nie przelewa się nam, bo przecież liga obejmuje całą Polskę. Koszty operacyjne są w niej zbliżone do tych z pierwszej ligi. Problem w tym, że nie można tego samego powiedzieć o przychodach. To trudne sprawy, ale musimy sobie radzić, bo nie chcemy w trzeciej lidze być za długo.
 
- Biorąc pod uwagę możliwości finansowe Wieczystej, byłoby chyba korzystniej dla Siarki, gdyby z trzeciej ligi awansowali krakowianie.
 
Lepiej byłoby walczyć ze Stalą, bo to blisko, a derby budzą duże zainteresowanie kibiców. Cóż, piłka jest w grze. Wkrótce zobaczymy, jak wszystko się rozstrzygnie.
 
Rozmawiał Tomasz Ryzner

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 8

Rozwiąż działanie =

Obserwator 2023-05-24 14:29:17 10 0

Mając w sztabie trenera przygotowania motorycznego i fizjoterapeutę usprawiedliwianie słabą fizycznością jest naprawdę słabe. Pytanie... na ile mają możliwość dobrej pracy, a ile to sztuka dla sztuki?

Kibic malipolski 2023-05-24 13:43:47 1 5

Fajnie by było jakby Siarka po roku wróciła, klub z tradycjami, kibice no i Prezes wydaje mi się sympatyczny i budzący zaufanie.

Obserwator 2023-05-24 14:29:17 10 0

Mając w sztabie trenera przygotowania motorycznego i fizjoterapeutę usprawiedliwianie słabą fizycznością jest naprawdę słabe. Pytanie... na ile mają możliwość dobrej pracy, a ile to sztuka dla sztuki?

Jurij Gorełow 2023-05-24 15:02:24 5 3

Klub przekrętasów i korupterów-może Zieliński będzie kręcił lody.Szparkę do wora i do bajora

Duma Rzeszowa 1944 2023-05-24 15:03:19 5 2

Siarka, żeby wierzyć w utrzymanie przy zielonym stoliku musi 2 najbliższe mecze wygrać, z czego 1 z nich to wyjazd do Olsztyna. Raczej bez szans na 6 punktów. Chociaż 10 lat temu udało im się utrzymać mimo zajęcia ostatniego miejsca, gdy Unia Tarnów i pejsovia nie dostały licencji. Historia lubi się powtarzać, więc może i tym razem cud się wydarzy.

Zemsta Mokrzyszów 2023-05-24 15:05:45 7 1

O co ja widzę tarnobyl jest w trzeciej lidze! Tak się kur..o napinalas a i tak d****y dałaś.

Józef końiopaś 2023-05-24 15:58:29 4 1

Nie płacz z tarnobyla pśie bo w 3lidze nie jest źle

Sparta Jeżowe 2023-05-24 18:12:19 0 1

I szczek burków ze stalowej. Hał, hał. Karawana jedzie dalej. Derby stalówko! W 3 lidze ;)

~anonim 2023-05-25 04:26:51 1 0

To było juz pewne zanim Siara awansowała ze nie stać ich na 2 lige.To była kwestia 1 sezonu i balonik pekł,a jesli nie wypłaca sie piłkarzom na czas to są efekty.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij