2023-05-14 18:05:59

Igloopol Dębica wygrał z Izolatorem Boguchwała

Igloopol Dębica pewnie pokonał w meczu domowym rozgrywanym w ramach 28. kolejki 4. ligi podkarpackiej Izolator Boguchwała 3-0.

Igloopol Dębica przerwał swoją kiepską serię trzech porażek z rzędu po świetnym w ich wykonaniu spotkaniu z Izolatorem Boguchwała.

Podopieczni trenera Łukasza Cabaja rozstrzygnęli mecz z popularną "Izolacją" w zasadzie już w pierwszej jego połowie.

Na prawadzenie gospodarzy wyprowadził w 8. minucie Karol Wojtyło. Po odbiorze w okolicy środka boiska przebiegł on z piłką przy nodze przez całą połowę rywali i wpadając w pole karne oddał mierzony strzał po ziemi, który nie dał szans bramkarzowi gości.

Popularne "Morsy" były w tym spotkaniu zdecydowanie bardziej aktywne. Gospodarze przejawiali większą ochotę do gry, dzięki czemu raz po raz potrafili stworzyć zagrożenie pod bramką rywali.

Byli oni także groźni po stałych fragmentach gry. Jeden z nich wykorzystał w 26. minucie Filip Leśniak, który przyjął w polu karnym, przy biernej postawie obrońców piłkę i strzałem z woleja podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Przysłowiową "kropkę nad i" postawił już w doliczonym czasie pierwszej połowy Adriano Melo Chegancas, który kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego, zdobywając bramkę z gatunku tych "stadiony świata"!

Mecz w tym momencie w zasadzie był już rozstrzygnięty i choć w drugiej części gry podopieczni trenera Tomasza Głąba próbowali jeszcze w tym spotkaniu powalczyć to gospodarze nie pozwolili im na zbyt wiele i ostatecznie wygrali 3-0, przerywając serię trzech kolejnych porażek.

Izolator kontynuuje swoją serię bez zwycięstwa - ostatni raz zawodnicy z Boguchwały wygrali dokłądnie miesiąc temu - 14 kwietnia z beniaminkiem z Niska.

1-0 Karol Wojtyło (8.)
2-0 Filip Leśniak (26.)
3-0 Adriano Melo Chegancas (45.)

Igloopol Dębica: Lis - Brzostowski, Oliveira, Duilio, Drobot, Wojtyło, Kornaś, Okoń, Leśniak, Rokita, Melo
Izolator Boguchwała: Dybski - Kowal, Wilk, Urbaniak, Majcher, T. Nalepka, Cach, P. Nalepka, Wilk, Gajdek, Frydrych

Sędzia: Albin Kijowski