2023-05-13 23:03:00

Sokół Nisko nie wykorzystał dwóch karnych i zremisował z Koroną Rzeszów

Sokół Nisko może pluć sobie w brodę. Podopieczni Marcina Wołowca nie wykorzystali dwóch rzutów karnych i zremisowali z Koroną Rzeszów, która jednak do końca zadowolona z wyniku nie jest.

Zarówno Sokół Nisko jak i Korona Rzeszów walczą o utrzymanie, wobec czego sobotnia potyczka była nazwana mianem "meczu o życie". Lepiej na murawie w pierwszej połowie prezentowali się goście, którzy częściej byli przy piłce i wypracowali sobie kilka niezłych okazji. Swoje sytuacje także mieli podopieczni Marcina Wołowca.

Gospodarze mogli sobie pluć w brodę po końcowym gwizdku, bowiem mieli tego dnia dwa karne. Pierwszy podyktowany został w pierwszej połowie, a do piłki podszedł Michał Mistrzyk, który jednak uderzył obok słupka. To jeszcze bardziej zmobilizowało niżański zespół, który w 30. minucie objął prowadzenie, po trafieniu Karola Dziopaka.

Niżanie nie zamierzali się zatrzymywać i w kolejnych minutach szukali okazji do podwyższenia prowadzenia, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Korony, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Szymon Mazur i wydawało się, że Sokół pójdzie za ciosem i to on będzie się cieszył z trzech "oczek".

Podrażniona Korona jednak ruszyła do ataku i zaczęła szukać swoich szans. Zespół z Załęza w 63. minucie otrzymał rzut karny za faul na Marcinie Krajewskim. Do piłki podszedł Luis Alfredo Chaverra Martinez i było 1-1. Sokół próbował wykorzystać grę w przewadze, ale goście się mądrze bronili i cały czas był remis.

Sokół nie odpuszczał i w 87. minucie otrzymał kolejny rzut karny. Do piłki podszedł tym razem Piotr Młynarczyk, którego intencje wyczuł Paweł Pawlus. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1. Remis ten nie urządza żadnej z drużyn, a wręcz mocno komplikuje dalszą walkę o ligowy byt.

1-0 Karol Dziopak (30)
1-1 Luis Alfredo Chaverra Martinez (64-rzut karny)

Sokół Nisko: Polit – Kasia, Drelich, Gnatek, M. Pyryt - F. Moskal (80. Marut), Bigas (64. Młynarczyk), D. Pyryt (65. Serafin), Dziopak (64. Bednarz) - Mistrzyk, Omuru

Korona Rzeszów: Pawlus – Lukanzu, Pawłowski, Bober – Czernysz, Verbnyy (77. Szluz), Buda (60. Peda), Mazur, Popek (75. Reichel) - Krajewski, Chaverra

Żółte kartki: Dziopak - Lukanzu, Bober, Mazur, Reichel

Czerwona kartka: Szymon Mazur (48-druga żółta)

Sędziował: Dawid Kielar (Rzeszów)