2023-05-13 22:10:00

Fredrik Lindgren wygrał Grand Prix Warszawy. Bartosz Zmarzlik na podium

Szwed Fredrik Lindgren zwyciężył w zakończonym przed chwilą Orlen FIM Speedway Gran Prix of Poland w Warszawie. Trzecie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik.

Zakończył się Orlen FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw. Sobotni wieczór należał do Fredrika Lindgrena, który zwyciężył w drugiej rundzie cyklu Grand Prix.

Szwed pokonał w finale Jacka Holdera, Bartosza Zmarzlika oraz Jason Doyla, który został wykluczony w biegu finałowym.

Bartosz Zmarzlik uplasował się na 3 miejscu i jest to dla naszego reprezentanta historyczne podium na PGE Narodowym w Warszawie.

Najlepszym zawodnikiem w rundzie zasadniczej okazał się Jason Doyle. Zawodnik Cellfast Wilków Krosno zdobył 13 punktów i był jednym z głównych kandydatów do zdobycia najwyższego miejsca na podium. Bartosz Zmarzlik zaczął zawody od wykluczenia, następnie przyjechał z jednym oczkiem i jego sytuacja po dwóch seriach była ciężka. Ostatecznie Bartosz Zmarzlik zakończył rundę zasadniczą z dorobkiem 9 punktów. Reszta naszych reprezentantów zakończyła zawody szybciej; Maciej Janowski (10 miejsce),Bartłomiej Kowalski (13 miejsce), Patryk Dudek (16 miejsce). W klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix prowadzą Bartosz Zmarzlik i Fredrik Lindgren z taką samą ilością punktów, a tuż za nimi plasuje się Jason Doyle.