2023-04-30 15:56:23

Rezerwy Stali Rzeszów rozbiły Igloopol Dębica!

W meczu zamykającym 25. kolejkię 4 ligi podkarpackiej rezerwy Stali Rzeszów nie dały najmniejszych szans Igloopolowi Dębica i pewnie zwyciężyły aż 5-0.

Stal II Rzeszów znakomicie rozpoczęła to spotkanie, w 11. minucie wynik otworzył Michał Opalski, który precyzyjnym uderzeniem nie dał golkiperowi najmniejszych szans na obronę. Pięć minut później było już 2-0, a tym razem futbolówkę do siatki skierował Ingo Evartz.

Jeszcze przed przerwą w polu karnym obrońców zmylił Jakub Lorek i strzałem piętką podwyższył na 3-0. Początek drugiej połowy również należał do Stali II Rzeszów, w 59. minucie po ładnej akcji Manuel Garcia Ponce zagrał do Pawła Ofiary, ten jednak minimalnie się pomylił.

Podopieczni Sławomira Szeligi cały czas mieli ten mecz pod kontrolą i w 69. minucie zobaczyliśmy czwartą bramkę, której autorem był Szymon Łyczko. Honor Igloopolu Dębica próbował ratować Łukasz Psioda, który kilkukrotnie swoimi interwencjami nie pozwolił na podwyższenie wyniku.

W 76. minucie w bramce Igloopolu pojawił się Maksymilian Lis, a Stal II Rzeszów nadal robiła swoje i konsekwentnie dążyła to podwyższenia wyniku. W 80. minucie "biało-niebiescy" pograli pod bramką Igloopolu i  Gabriel Pereira Souto wpakował piłkę do pustej bramki, ostatecznie zamykając wynik tego meczu.

1-0 Michał Opaliński (11)
2-0 Ivan Evartz (16)
3-0 Jakub Lorek (39)
4-0 Szymon Łyczko (69)
5-0 Gabriel Pereira Souto (80)

Stal II Rzeszów: Bieszczad (62,Mazur)- Evertz, Paśko, Guedes, Lorek (62, Hałucha), Kotwica (53, Piotrowski), Łysiak (70, Pereira Souto), Opalski (62, Łyczko), Kądziołka, Ofiara, Garcia Ponce (76, Zych)

Igloopol Dębica: Psioda (76, Lis) – Cyran, Jaszcz, Santos Oliveira, Hanauer, Drobot (67 Brzostowski), Adriano Renato Melo (32, Janus), Okoń, Cieśla (32, Cyganowski), Kornaś, Rokita