2023-04-29 16:04:34

Pierwsza strata punktów pod wodzą Dariusza Kantora! Siarka przegrała w Polkowicach

Siarka Tarnobrzeg przegrała na wyjeździe z Górnikiem Polkowice 1-4. Jest to pierwsza porażka, odkąd stery drużyny objął Dariusz Kantor.

Dziś Siarka Tarnobrzeg zmierzyła się z Górnikiem Polkowice, w kontekście utrzymania było to niezwykle ważne spotkanie dla obu drużyn. Znakomicie ten mecz rozpoczął się dla gości, w 4. minucie w polu karnym został sfaulowany Paweł Mróz i arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Oleksandr Yatsenko i to Siarka wyszła na prowadzenie.

Dziesięć minut później Górnik Polkowice doprowadził do wyrównania, tym razem to gospodarze otrzymali jedenastkę, a skutecznym egzekutorem okazał się Arkadiusz Piech. Końcówka pierwszej połowy również należała do miejscowych i tuż przed gwizdkiem na przerwę prowadzenie Górnikowi dał Jan Kuźma.

Druga połowa również znakomicie rozpoczęła się dla gospodarzy, po ładnej kontrze w 48. minucie futbolówkę do bramki skierował Szymon Kiebzak. Podopieczni Tomasza Grzegorczyka kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i w 90. minucie ostatecznie przypieczętowali zwycięstwo, kiedy drugi raz na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Piech.

- Były to dobre zawody w naszym wykonaniu, przede wszystkim byliśmy zdeterminowani do tego, żeby dzisiaj ten mecz u siebie wygrać. Na pewno nie ma odetchnięcia z ulgą, ten mecz na pewno dał nam tlen, ale wiemy, że mamy jeszcze bitwy przed sobą. Szóstą odhaczyliśmy, a pięć zostało jeszcze przed nami- powiedział nam po tym spotkaniu trener gospodarzy, Tomasz Grzegorczyk.

0-1 Paweł Mróz (4-karny)
1-1 Arkadiusz Piech (14-karny)
2-1 Jan Kuźma (45)
3-1 Szymon Kiebzak (48)
4-1 Arkadiusz Piech (90)

Górnik Polkowice: 1. Marcin Furtak - 35. Damian Makuch, 14. Dawid Burka, 4. Jarosław Ratajczak, 3. Mateusz Magdziak - 20. Jewhenij Biłokiń, 23. Jan Kuźma (82, 15. Kacper Poczwardowski), 22. Klaudiusz Krasa (82, 33. Michał Czarny), 18. Arkadiusz Piech, 7. Szymon Kiebzak (90, 16. Oskar Leopold) - 27. Mariusz Idzik (74, 29. Filip Baranowski).

Siarka Tarnobrzeg: 33. Wojciech Muzyk - 16. Wojciech Bieniarz (69, 22. Filip Krempa), 99. Karol Noiszewski, 11. Marcin Stefanik - 97. Piotr Kwaśniewski, 6. Marcel Tyl (62, 8. Iván Agudo), 14. Kacper Cichoń, 29. Mateusz Ziółkowski (76, 30. Filip Jania), 2. Paweł Mróz (62, 13. Krzysztof Zawiślak), 18. Piotr Cichocki - 7. Ołeksandr Jacenko (62, 28. Kamil Adamek).

żółte kartki: Burka, Magdziak, Krasa, Piech - Tyl, Stefanik, Jania, Cichocki.