2023-04-19 23:02:09

Niedźwiadki Chemart pewnie wygrały w Zielonej Górze i są w trzeciej rundzie

Zgodnie z oczekiwaniami przemyskie Niedźwiadki nie miały większych problemów w Zielonej Górze. Nadsańska drużyna pokonała miejscowy Aldemed SKM Zastal 93:59, wygrała serię 2:0 i awansowała do III rundy fazy play off. W niej zmierzy się ze Zniczem Basket Pruszków, mistrzem grupy B.

Zastal w I rundzie trochę niespodziewanie wyeliminował Obrę Kościan, ale w II rundzie nastoletnia drużyna odbiła się od zespołu znad Sanu. W Przemyślu przegrała 56:81 i w meczu nr 2 także nie poszalała.

Gospodarze pokazali pazurki jedynie w pierwszej połowie II kwarty, którą wygrali 12:3. Wtedy po raz pierwszy wyszli na prowadzenie 30:28. Przez kilka chwil wynik oscylował wokół remis, po czym nastąpił odjazd Niedźwiadków (47:36 po 20 minutach).

Po dużej pauzie nasz zespół wygrał początek III odsłony 13:0 (60:36) i stało się jasne, że do trzeciego meczu nie dojdzie.

W ćwierćfinale fazy play off drużyna Daniela Puchalskiego zmierzy się ze Zniczem Basket Pruszków. Ponownie gra się do dwóch zwycięstw. Jako że pruszkowianie zostali mistrzem grupy, pierwszy mecz rozegrają w swojej hali.

Aldemed SKM Zastal Zielona Góra – Niedźwiadki Chemart 59:93 (18:25, 18:22, 8:29, 15:17)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Niedźwiadków Chemart i ich awans do III rundy.

Aldemed SKM Zastal Zielona Góra: Góreńczyk 4 (3 prz.), Żeromski 9 (1x3), Łupiński 6 (3 str.), Szpakowski 8 (1x3, 3 str.), Węgrowski 11 (1x3) oraz Nowicki 6 (2x3, 4 as.), Rajca 4 (4 str.), Kunc 9 (1x3), Jagiełowicz 2, Orpel 0, Kubka 0. Trener Dawid Mazur.

Niedźwiadki Chemart: Skubiński 10 (3 str.), Puchalski 12 (1x3), Egner 14 (13 zb., 2 bl.), Janczak 15 (5 bl.), K. Majka 11 (1x3, 12 as., 4 str.) oraz Kindlik 3, Bal 10, Uberna 6 (1x3), W. Majka 4, Kulikowski 3, Kucharski 0, Lunguana 5 (1x3). Trener Daniel Puchalski.