2023-03-25 18:27:02

Sokół Nisko bez szans w starciu z wiceliderem! Cosmos Nowotaniec zgarnia pełną pulę

Cosmos Nowotaniec wraca na zwycięską ścieżkę. Dziś podopieczni Grzegorza Pastuszaka pewnie pokonali Sokoła Nisko aż 4-0.

Cosmos Nowotaniec nie składa broni w walce o awans, w dzisiejszym spotkaniu zainkasował komplet punktów, a wynik tego meczu rozstrzygnął się tak naprawdę już w pierwszej połowie.

Goście na otwarcie wyniku potrzebowali zaledwie 60 sekund, po dośrodkowaniu Ivana Hury piłkę głową do bramki skierował Vadym Yavorskyi. Chwilę później w polu karnym został sfaulowany jeden z piłkarzy Cosmosu i arbiter bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Stanislav Mykytsey i w 10. minucie było już 2-0.

Cosmos całkowicie przejął inicjatywę i sześć minut później oglądaliśmy kolejnego gola. Najpierw uderzenie Ivana Hury wybronił golkiper Sokoła, ale nie miał już szans przy dobitce Łukasza Piotrowskiego.

Końcówka pierwszej połowy również należała do gości, którzy konsekwentnie szukali kolejnego trafienia. W 35. minucie Ivan Hura dograł do Łukasza Piotrowskiego, a ten pewnym uderzeniem nie dał najmniejszych szans bramkarzowi miejscowych.

Po zmianie stron nadal to drużyna z Nowotańca prowadziła grę, Sokół Nisko próbował zniwelować straty, jednak nie miał większych szans w starciu z wiceliderem. Przewaga gości nie przełożyła się jednak na kolejne bramki i wynik z pierwszej połowy już się nie zmienił.

Cosmos Nowotaniec dopisał ważne trzy punkty do ligowej tabeli i do liderujących Karpat Krosno traci już tylko jedno "oczko"

0-1 Vadym Yavorskyi (1)
0-2 Stanislav Mykytsey (10)
0-3 Łukasz Piotrowski (16)
0-4 Łukasz Piotrowski (35)

Sokół Nisko: Polit- Stępień, Drelich, Pyryt M., Omuru, Pyryt D., Bigas, Dziopak, Moskal, Serafin, Mistrzyk

Cosmos Nowotaniec: Shkarban- Zastavnyi, Petryk, Piotrowski, Mykytsey, Roslyakov, Yavorskyi, Luis Pena, Demianenko, Geci, Hura