2023-02-18 15:37:18

Sparing: Wisła Kraków U-19 - Karpaty Krosno 3-2

Młodzieżowa ekipa U-19 Wisły Kraków okazała się lepsza w dzisiejszym starciu sapringowym z Karpatami Krosno. Zawodnicy "Białej Gwiazdy" wygrali 3-2.

Karpaty Krosno rozegrały dziś kolejny mecz sparingowy. Tym razem na wyjeździe przyszło im się zmierzyć z drużyną Wisły Kraków U-19. Jako pierwszy między słupki rywali trafił zawodnik gospodarzy- Dawid Gruszecki. W 55.minucie dołożył gola Wojciech Urbański.

Karpaty szybko odpowiedziały za sprawą celnego strzału zawodnika testowanego. Do wyrównania doprowadził w 70.minucie Karol Wajs, jednak Wisła chwilę później wyszła na prowadzenie po golu  Piotra Starzyńskiego i ostatecznie zwyciężyła w tym spotkaniu.

Przed biało-niebieskimi jeszcze conajmniej dwa sparingi przed inauguracją 4.ligi podkarpackiej. 24 lutego zmierzą się z MKS-em Poprad Muszyna, a 4 marca podejmą Koronę Rzeszów.

1-0 Dawid Gruszecki (30)
2-0 Wojciech Urbański (55)
2-1 Testowany (55)
2-2 Karol Wajs (70)
3-2 Piotr Starzyński (75)

Karpaty: Krawczyk - Baran, Stasz, Gul, Smoleń - Stasik, Gawle, Kloc, Jędryas, Dziadosz - Fundakowski oraz Rybiński, Szafran, Paczkowski, Król, Wajs, Radulj, Testowany