2023-01-27 12:56:00

sparing: Puszcza Niepołomice - Wieczysta Kraków 3-0

Puszcza Niepołomice pewnie ograła Wieczystą Kraków w pierwszym piątkowym sparingu. Podopieczni Tomasza Tułacza strzelili trzy bamki i nie stracili ani jednego gola.

Od początku meczu nie ulegało wątpliwości kto jest zespołem lepszym. Puszcza Niepołomice dyktowała warunki gry w sparingu z Wieczystą Kraków. Po dwudziestu minutach gry Adrian Klimaczak sfaulował wbiegającego w pole karne zawodnika gospodarzy. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Lucjan Klisiewicz. Dalejsz części pierwszej połowy podopieczni Tomasza Tułacza sprawiali dużo lepsze wrażenie, ekipę z Krakowa było stać tylko na jeden celny strzał w wykonaniu Maksymiliana Hebla.

Kwadrans po zmianie stron fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marcel Pięczek. Obrońca gospodarzy precyzyjnym uderzeniem z około 25 metrów pokonał stojącego w bramce gości - Jakuba Kowalskiego.

Osiem minut później na stadionie Gminnego Centrum Sportu w Staniątkach było już 3-0. W polu karnym Orlak sfaulował Jakuba Serafina. Ponownie pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Lucjan Klisiewicz. Więcej bramek w tym meczu nie padło.

W ekipie pierwszoligowca zabrakło w tym meczu Piotra Mrozińskiego, Jakuba Bartosza oraz Rafała Boguskiego. Natomiast w trakcie drugiej połowy z boiska musiał zejść Szymon Jopek. Obrońca Puszczy doznał złamania palca w ręce. Z kolei w ekipie prowadzonej przez Dariusza Marca wciąż niedysponowani są Sławomir Peszko, Simeon Sławczew, Mateusz Gamrot, Krzysztof Szewczyk i Eryk Sobków. Natomiast tuż przed przerwą boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Łukasz Pietras.

Puszcza Niepołomice - Wieczysta Kraków 3-0 (1-0)

1-0 Lucjan Klisiewicz (22-karny)
2-0 Marcel Pięczek (59)
3-0 Lucjan Klisiewicz (68-karny)

Puszcza Niepołomice:
Wróblewski (63. Piechota) - Jopek (57. Frelek), Wojcinowicz, Jakuba, Koj - Serafin, Pięczek - Tiago, Thiakane, Tomalski - Klisiewicz

Wieczysta Kraków:
I połowa - Plewka - Bąk, Kołodziej, Koncewicz-Żyłka, Klimczak - Pietras (40 Jampich), Moulin, Danielak, Hebel - Linca
II połowa: Kowalski - Asmelash, Faworow, Bujak, Orlak - Torres, Pałaszewski, Majewski, Misak, Kumah - Skoczeń