2023-01-26 21:03:31

Developres bezlitosny dla kolejnego rywala. Pałac Bydgoszcz pokonany

fot. Robert Skalski
fot. Robert Skalski
Po dobrym meczu z Volley Wrocław siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów gościły w ramach 12 serii gier Tauron Ligi ekipę Pałac Bydgoszcz, murowanym faworytem do zwycięstwa były gospodynie, które podtrzymać chciały swoją dobrą passę, zespół z Bydgoszczy do meczu przystępował zaś po porażce z Jedynką Tarnów a po raz ostatni smaku zwycięstwa zaznał jeszcze w grudniu kiedy to dzień przed mikołajkami odprawił z kwitkiem drużynę Uni Opole. 
 
W spotkanie lepiej weszły siatkarki OnlyBio Pałacu Bydgoszcz, najpierw szczelnym blokiem popisała się Koleta Łyszkiewicz, następnie punkt dołożyła od siebie Ewelina Żurowska, z atakiem której w obronie nie poradziła sobie Jelena Blagojević, później jeszcze w ataku pomyliła się Ann Kalandadze i mieliśmy sensacyjny początek w rzeszowie bo to przyjezdne prowadziły 3-0. Rzeszowianki długo nie mogły dojść do głosu a po błędzie w ataku Anny Obiało tablica wyników w hali Podpromie wskazywała 9-5 dla bydgoszczanek, poźniej jednak znać o sobie dały gospodynie, kiedy to w polu zagrywki pojawiła się Katarzyna Wenerska, przy jej zagrywce podopieczne Stephane Antigi zdobyły aż dziesięć punktów, dzięki czemu wyszły na prowadzenie 18-12. Rzeszowianki nie pozwoliły już sobie na potknięcie a seta blokiem zakończyła Anna Obiała i to rzeszowianki zwyciężyły do siedemnastu. 
 
Początek drugiej partii to gra punkt za punkt obu ekip jednak taki stan rzeczy nie utrzymał się zbyt długo, już od wyniku 5-3 "Rysice" wysforowały się na dwupunktowe prowadzenie, które później tylko sukcesywnie powiększały a znów dobrze w polu serwisowym prezentowała się Katarzyna Wenerska pod, której to wodzą rzeszowianki zdobywału punkty taśmowo drugi set padł łupem rzeszowianek do szesnastu a partię punktowym atakiem zakończyła Gabrela Orvosova. 
 
Przebieg trzeciego seta mógł wyglądać podobnie do pierwszego, siatkarki z Bydgoszczy, ponownie wyszły na kilkupuntkowe prowadzenie. (8-5) Rzeszowianki doprowadziły jednak do remisu po jedenaście, lecz od stanu 15-14 dla gospodyń na parkiecie liczyła się już tylko ekipa Developresu, która nie pozwoliła ekipie z Bydgoszczy na zdobycie choćby punktu a na zagrywce aż do końca pozostała Julia Bińczycka. Rzeszowianki dopisały do swojego konta kolejny komplet punktów, a zawodniczką meczu wybrana została rozgrywająca "Rysic" Katarzyna Wenerska. Kolejny mecz Developres rozegra w Lidze Mistrzów a rywalkami podopiecznich Antigi ostatniego dnia stycznia będą zawodniczki Francuskiego Mulhouse. Pałac Bydgoszcz o przełamanie walczył będzie natomiast w Radomiu gdzie przyjdzie im się zmierzyć z tamtejszą Radomką. 

Developres Bella Dolina Rzeszów - OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3-0 (25-17, 25-16, 25-14)

Developres: Anna Obiała (9), Katarzyna Wenerska (2), Ann Kalandadze (12), Magdalena Jurczyk (4), Izabela Rapacz (13), Jelena Blagojević (5), Gabriela Orvosova (5), Aleksandra Szczygłowska, Daria Przybyła, Weronika Szlagowska (3), Julia Bińczycka (1), Katarzyna Bagrowska (1), Weronika Centka (6)
 
Pałac:Paulina Bałdyga (1),Koleta Łyszkiewicz (1),Anna Lewandowska (4),Anneclaire Ter Brugge (6), Ewelina Żurowska (8),Kinga Różyńska (5), Julia Gliwa, Aleksandra Justka, Magdalena Mazurek, Pola Nowakowska (10), Kamila Kobus, Dominika Milun, Agata Witkowska  

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

Decoski 2023-01-26 22:06:28 1 2

Decoski 'francuZkiego' to Ty będziesz druta prostował analfabeto

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij