2022-09-27 17:32:34

Cztery gole w Stalowej Woli! Polska pokonała Portugalię w meczu Elite League U-20

Polska pokonała Portugalię w meczu rozgrywanym w ramach Elite League U-20. Licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Stalowe Woli zobaczyli aż cztery bramki, a wszystkiego gole padły w pierwszej odsłonie tego meczu.

Polacy wyszli na prowadzenie już w 10. minucie, kiedy świetnym technicznym uderzeniem zza pola karnego popisał się Jan Biegański. Portugalczycy po stracie bramki od razu ruszyli do ataku i minutę później mieli znakomitą sytuację, aby doprowadzić do remisu. Tuż obok słupka uderzył jednak Martin Tavares.

W 12. minucie świetnie lewą stroną ruszył Rodrigo Gomes, minął Jakuba Szymańskiego i umieścił piłkę w siatce. Skuteczności w tym meczu zdecydowanie nie brakowało. W 24. minucie do głosu ponownie doszli Polacy. Akcję rozpoczął Marcel Wędrychowski, zagrał do Aleksandra Buksy, a Olek posłał znakomitą prostopadłą piłkę w pole karne, gdzie znajdował się Kacper Karasek. Napastnik nie dał szans bramkarzowi rywali i wyprowadził Polaków na prowadzenie.

Około 31. minuty kolejną dobrą okazję miał Martin Tavares, ale czujność w bramce zachował Mikołaj Biegański i sparował piłkę nad poprzeczkę. Spotkanie było bardzo otwarte i oba zespoły co chwilę stwarzały sobie sytuacje strzeleckie. W 35. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył Kacper Kasperowicz i podwyższył na 3-1.

Przed zakończeniem pierwszej połowy naciskali jeszcze Portugalczycy, ale świetnie w bramce spisywał się Mikołaj Biegański i Polacy schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Około 70. minuty znowu groźnie zrobiło się pod bramką Portugalii. Polacy kolejny raz bardzo dobrze rozegrali rzut rożny i ostatecznie mocny strzał oddał Jakub Szymański. Piłkę zmierzającą pod poprzeczkę wybronił jednak golkiper przyjezdnych. W 81. minucie zza pola karnego próbował uderzać jeszcze Aleksander Buksa, ale piłka poleciała obok bramki.

Polacy kontrolowali drugą część tego spotkania i Portugalczycy nie zdołali już zmienić wyniku. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem reprezentacji Polski U-20.

Polska U-20 - Portugalia U-20 3-1 (3-1)

1-0 Jan Biegański (10)
1-1 Rodrigo Gomes (12)
2-1 Kacper Karasek (24)
3-1 Kacper Kasperowicz (35)

Polska:  Mikołaj Biegański (46,  Kacper Bieszczad) -  Antoni Klimek (90, Bartosz Bernard),  Jakub Szymański,  Maksymilian Tkocz, Kacper Kasperowicz,  Kelechukwu Ibe-Torti (20,  Bartosz Talar) -  Marcel Wędrychowski (71,  Kacper Sezonienko), Jakub Witek (46, Tomasz Neugebauer),  Jan Biegański,  Kacper Karasek (86, Lucjan Klisiewicz) -  Aleksander Buksa.

Portugalia: João Carvalho - João Tomé (74,  Martim Ferreira),  José Muller, Gabriel Rodrigues,  Flávio Nazinho (62,  Guilherme Montóia) -  Diogo Cabral (62,  Matchoi Djaló),  Pedro Santos (61, Joelson Fernandes), Renato Veiga (89,  Gustavo Mendonça),  Martim Neto (74, Luis Semedo),  Rodrigo Gomes (89,  Ricardo Marques) - Martim Tavares.

żółte kartki: Witek - Veiga, Flávio Nazinho, Pedro Santos, João Tomé, Rodrigues, Djaló.