2022-09-14 19:48:00

Cosmos Nowotaniec pewnie pokonał Arłamów Ustrzyki Dolne

Piłakrze Cosmosu Nowotaniec z awansem do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Beniaminek 4 ligi podkarpackiej w środę pewnie pokonał Arłamów Ustrzyki Dolne.

Przez cale spotkanie lepiej prezentował się Cosmos Nowotaniec, który stworzył sobie więcej okazji bramkowych oraz częściej był przy piłce. W pierwszej połowie jednak Arłamów Ustrzyki Dolne zagroził killkukrotnie przyjezdnym, ale brakowało konkretów. Beniaminek 4 ligi podkarpackiej prowadzenie objął w 40. minucie, a piłkę w siatce umieścił Piotr Laskowski.

Podrazniony zespół z Ustrzyk Dolnych szybko ruszył do odrabiania strat i tuż przed przerwą zdobył gola na 1-1, którego autorem był Filip Fundanicz. W drugiej odsłonie przeważał Cosmos, który stworzył sobie więcej okazji. Ekipa z Nowotańca na prowadzenie wyszła w 77. minucie, a z bramki cieszył się Jonathan Diumasumbu Longe.

Beniaminek 4 ligi nie zatrzymywał się i nadal stwarzał sobie okazje bramkowe. Arłamów starał się bronić i całkiem nieźle mu to wychodziło, a ponadto dobrze w bramce spisywał się Dariusz Półkoszek. Cosmos nie odpuszczał i końcówce podwyższył na 1-3, a tym razem z gola cieszył się Stanislav Mykytsey, który ustalił wynik spotkania.

Arłamów Ustrzyki Dolne - Cosmos Nowotaniec 1-3 (1-1)

0-1 Piotr Laskowski (40)
1-1 Filip Fundanicz (45)
1-2 Jonathan Diumasumbu Longe (77)
1-3 Stanislav Mykytsey (90)