2022-09-07 21:35:00

Izolator Boguchwała pokonał na wyjeździe Sokół Nisko

Sokół Nisko przegrał na własnym boisku z drużyną Izolatora Boguchwała 1-2 w meczu 6. kolejki 4 Ligi Podkarpackiej.

Spotkanie beniaminka z Izolatorem Boguchwała od początku stało na niezłym poziomie. W pierwszej części gry obie drużyny miały swoje okazje do strzelenia gola. Pierwsza dogodna sytuacja w tym meczu należała do Sokoła Nisko. Zawodnik gospodarzy obił jednak po strzale z rzutu wolnego obramowanie bramki strzeżonej przez Kamila Dybskiego.

Chwilę później inicjatywę przejęła drużyna przyjezdnych. Szansę do wykazania się między słupkami bramki dostał wówczas Kacper Moskal, który wybronił dwie dogodne sytuacje stworzone przez popularną "Izolację". Mimo kilku okazji z obu stron na przerwę drużyny schodziły bez zdobyczy bramkowych.

W drugiej części gry długo żadna ze stron nie mogła przejąć wyraźnej inicjatywy. Sytuacja na boisku zmieniła się w 70. minucie, kiedy bramkę dla Izolatora po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Gajdek

Kibice nie musieli długo czekać na kolejne gole, bowiem już w 75. minucie po zagraniu ręką w polu karnym Sokoła Nisko sędzia tego spotkania wskazał na wapno. Rzut karny pewnie na gola zamienił Michał Cach.

Gospodarze nie zamierzali się poddawać. Ich ataki przyniosły skutek kilka minut później. Napastnik Niska skutecznie przedryblował dwóch rywali na skraju pola karnego i celnym strzałem pokonał Dybskiego. Mimo sporych emocji do samego końca mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Bartosza Zołotara 2-1. Po tym spotkaniu Izolator Boguchwała pozostaje, obok Cosmosu Nowotaniec, jedyną niepokonaną dotąd drużyną w ligowej stawce.

0-1 Gajdek (70.)
0-2 Cach (75. karny)
1-2 ?

Sokół: Moskal K.-Gnatek, Bigas, Stępień, Dziopak, Drelich, Chamera, Toś, Pyryt, Moskal F., Kloc

Izolator: Dybski- Gajdek, Bogacz, Kasprzyk, Worosz, Walas, Cach, Wilk K., Nalepka P., Nalepka T., Frydrych