2022-09-07 19:00:00

Igloopol wciąż niepokonany u siebie. Dębiczanie wygrali z Wólczanką Wólka Pełkińska

Igloopol Dębica zwyciężył z Wólczanką Wólka Pełkińska 2-1 w meczu 6. kolejki 4 ligi podkarpackiej.

Gospodarze dobrze weszli w to spotkanie. Od początku byli bardziej aktywni na boisku, a ich starania nagrodzone zostały w 32. minucie meczu. Adrian Brzostowski strzałem z pierwszej piłki wykończył wówczas akcję prawym skrzydłem Karola Wojtyło.

Niedługo trwała radość z prowadzenia drużyny z Dębicy, bowiem już w 36. minucie zamieszanie w polu karnym Iglopoolu Dębica wykorzystał Kacper Benc, doprowadzając tym samym do wyrównania.

Mimo przewagi na boisku, do przerwy drużyna gospodarzy nie zdołała wyjść na prowadzenie.

Sztuka ta udała im się w minucie 71. minucie, kiedy bramkę strzałem z najbliższej odległości zdobył Igor Tarała. Drugą asystę w tym spotkaniu zanotował Karol Wojtyło.

Na niewiele zdały się dalsze ataki graczy Wólczanki. To drużyna gospodarzy mogła jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak w końcówce meczu napastnik Igloopolu dwukrotnie trafił w słupek.

Goście mecz kończyli w dziesięciu, po dwóch żółtych kartkach dla Karola Olejarki (76. i 91. minuta).

Dla drużyny prowadzonej przez trenera Łukasza Cabaja było to trzecie zwycięstwo w sezonie. Wszystkie trzy Igloopol odniósł w meczach rozgrywanych na własnym obiekcie. Wólczanka przegrała już po raz piąty

1-0 Adrian Brzostowski (32)
1-1 Kacper Benc (36)
2-1 Igor Tarała (71)

Igloopol Dęboca: Psioda – Cyran (65. Jaszcz), Brzostowski (81. Kornaś), Mendalka, Wiszyński, Stefanik, Tarała, Wojtyło (84. Cyganowski), Okoń (58. Cieśla), Leśniak, Drobot.

Wólczanka Wólka Pełkińska: Krasopolskyi (72. Majewski) – Gliniany, Vakhovych (81. Kruk), Ivaniuk, Kędzior, Makarski (72. Kubrak), Pietluch (72. Olejarka), Benc (81. Szczepanik), Harapko, Sasano, Michalski.

Sędziował: Albin Kijowski (Krosno)
Żółte kartki: Cyran, Makarski, Szczepanik, Tarała
Czerwona kartka: Olejarka