2022-09-04 09:24:41

KS Wiązownica przegrał z Unią Tarnów. Gospodarze kończyli w dziewiątkę

KS Wiązownica przegrał przed własną publicznością z Unią Tarnów 1-2. Podkarpacki zespół kończył to spotkanie w dziewiątkę.

Obydwa zespoły zaczęły bardzo zachowawczo. Pierwsi okazje na gola mieli goście, ale Wiktor Putin trafił w słupek. W odpowiedzi groźnie uderzał Rafał Michalik, a jego strzał z trudem wybronił bramkarz KS-u Wiązownica. Do przerwy gole nie padły.

Problemy podopiecznych Marcina Wołowca zaczeły się tuż po zmianie stron. Najpierw w 53. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, ukarany został Michał Sitek.

Chwilę później gracze Unii Tarnów wyszli na prowadzenie - Dawid Sojda zagrał do Piotra Rojkowicza, a ten pewnie pokonał Bartosza Matogę. Niedługo później podwyższyć mógł Wiktor Putin, ale znów ostemplował poprzeczkę bramki KS-u Wiązownica.

Nadzieję miejscowym przywrócił jeszcze Michał Musik, który kilka minut po tym jak pojawił się na boisku, doprowadził do wyrównania. Gospodarze mogli nawet wyjść na prowadzenie, ale uderzenie Eryka Kiełbasy minimaknie minęło słupek bramki Unii Tarnów.

Decydujący moment w tym spotkaniu miał miejsce w 82. minucie. Niefortunną interwencją we własnym polu karnym popisał się Patryk Kapuściński, a piłka wpadła do bramki KS-u i zrobiło się 1-2. W końcówce drugą czerwoną kartkę zobaczyli miejscowi (Rafał Surmiak), a kolejna porażka drużyny z Wiązownicy stała się faktem.

0-1 Piotr Rojkowicz (55)
1-1 Michał Musik (76)
1-2 Patryk Kapuściński (82-samobójcza)

KS Wiązownica: Matoga - Janiczak, Kapuściński, Sitek, Kordas (62. Kiełbasa), Gierczak (62. H. Kasia), Rop, Surmiak, A. Kasia (62. Wydra), Michalik, Zieliński (72. Musik)

Sędziował: Michał Wasil (Lublin)
Żółte kartki: Sitek, Surmiak - Orlik, Rojkowicz.
Czerwone kartki: Sitek (52, druga żółta), Surmiak (90, druga żołta).