2022-09-04 11:05:41

Korona Rzeszów lepsza od Wólczanki Wólka Pełkińska. Dwa gole Luisa Chaverry

Korona Rzeszów w szarych koszulkach (fot. archiwum / facebook.com/KoronaRzeszow46)
Korona Rzeszów wygrała z Wólczanką Wólka Pełkińska 4-1 w meczu 5. kolejki rozgrywek 4 ligi podkarpackiej. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Kolumbijczyk Luis Chaverra Martinez.

Podopieczni Andrzeja Szymańskiego wyszli na prowadzenie już w 8. minucie meczu. Właśnie wtedy po raz pierwszy tego dnia na listę strzelców wpisał się Kolumbijczyk Luis Chaverra Martinez.

Jeszcze w pierwszej połowie na 2-0 podwyższył Szymon Mazur, który wykorzystał zamieszanie pod bramką Wólczanki Wólka Pełkińska i strzałem z linii pola karnego wpakował piłkę do siatki.

Piłkarzom Korony Rzeszów po przerwie grało się łatwiej. W 55. minucie Luis Chaverra zagrał do Maksymiliana Popka, a ten z bliskiej odległości zdobył trzecią bramkę dla miejscowych.

Niedługo później jednego gola straty dla Wólczanki Wólka Pełkińska odrobił Taras Vakhovyh, ale to nie zdało się na wiele. W 70. minucie wynik spotkania na 4-1 dla Korony Rzeszów ustalił Luis Chaverra.

Jeszcze w samej końcówce doskonałą okazję na bramkę zmarnował Georgelas Lukanzu, który nie wykorzystał rzutu karnego. Zespół Andrzeja Szymańskiego wreszcie jednak pewnie zapunktował, a rzeszowski szkoleniowiec na pewno może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

1-0 Luis Chaverra Martinez (8)
2-0 Szymon Mazur (29)
3-0 Maksymilian Popek (55)
3-1 Taras Vakhovych (64)
4-1 Luis Chaverra Martinez (70)

Korona Rzeszów: Pawlus - Lukanzu, Konefał, Popek, Reichel (84. Kot), Pohorilyy, Daszyk (60. Kolisz), Mazur (80. Bober), Szluz (75. Podiachev), Frolov (80. Podolak), Chaverra Martinez (75. Tupalov)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Krasnopolski - Sasano (77. Michalski), Gliniany, Kubrak, Vakhovych, Makarski, Harapko (63. Mucha), Kędzior, Ivaniuk (63. Woźniak), Pietluch (46. Szczepanik), Benc (77. Londono)

Sędziował: Jakub Koza (Dębica).